درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کابل برق چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم روشنایی و الکتریکی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: لشگری
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۹۵۵
کابل برق چیست؟

کابل هم محور

کابل هم محور در سال 1880میلادی به عنوان بهترین نوع کابل که به آنتن تلویزیون خانه متصل شناخته شده بود شناخته شد. کابل هم محور یک استاندارد برای 10 مگابیت در ثانیه کابل اترنت است.

کابل جفت پیچ خورده

کابل جفت پیچ خورده در نهایت درسال 1990میلادی به عنوان استاندارد کابل کشی پیشرو برای اترنت با 10 مگابیت در ثانیه پدید آمده است.

فیبرهای نوری

به جای سیم فلزی عایق انتقال سیگنال های الکتریکی، فیبر نوری کابل های شبکه کار می کنند با استفاده از رشته های شیشه ای و پالس های نور.

فیبر های نوری کابل های شبکه شیشه ای با قابلیت خم هستند. آنها ثابت کرده اند به ویژه در تاسیسات گسترده شبکه (WAN) مفید هستند که در فاصله طولانی زیرزمینی اجرا می شود .

دو نوع اولیه از فیبر نوری استانداردهای صنعت کابل کشی تعریف شده - تک حالت (استاندارد 100BaseBX) و چند حالته (استاندارد 100BaseSX) شبکه های مخابراتی راه دور معمولا استفاده تک حالت برای ظرفیت پهنای باند نسبتا بالاتر از آن، در حالی که شبکه های محلی به طور معمول استفاده چند حالته به جای دلیل هزینه های پایین آن است.

کابل های کراس

کابل های کراس کابل نال مودم است . کابل متقاطع دو دستگاه از شبکه همان نوع، مانند دو کامپیوتر یا دو سوئیچ شبکه را بهم متصل می کند.

استفاده از اترنت کابل های کراس به خصوص در شبکه های خانگی قدیمی رایج است سالیان پیش هنگام اتصال دو رایانه شخصی به طور مستقیم با هم نیز از کابل های کراس استفاده می شد.

هر چند امروزه بیشتر شبکه های خانگی استفاده از روتر که ساخته شده اند در قابلیت متقاطع، حذف نیاز به این کابل خاص است.

کابل شبکه

برخی از متخصصان شبکه با استفاده از کابل مدت پچ برای اشاره به هر نوع از کابل شبکه مستقیم را از وصل شدن برای یک هدف موقت استفاده می کنند. محور جفت و فیبر نوری تابیده انواع کابل پچ می باشد. ویژگی های فیزیکی آنها مشابه با دیگر انواع کابل های شبکه است به جز این که کابل پچ تمایل به طول کوتاه تر دارد.

سیستم های شبکه پاورلاین استفاده سیم کشی برق استاندارد یک خانه برای ارتباطات داده ها با استفاده از آداپتورهای خاصی متصل به پریز می باشد.

پیشنهادات فروش سیستم روشنایی و الکتریکی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز