درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

انواع ملات

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح دانه ای
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: لشگری
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۲۱۷
انواع ملات

انواع ملات
انواع مختلفی از ملات که از دسته مصالح ساختمانی می باشند، در کار ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از ملات ها بر اساس نوع استفاده ، مواد اتصال، چگالی و اهداف خاص برای آن است که استفاده می شود.

ملات سیمان
در این نوع ملات سیمان به عنوان ماده اتصال دهنده می باشد و شن و ماسه به عنوان مکمل استفاده می شود. نسبت سیمان و شن و ماسه است که میزان دوام شرایط کار را مشخص می کند. ملات سیمان دارای استحکام بالا و مقاومت در برابر آب است. نسبت سیمان به شن و ماسه از 1 به 2 تا 1 به 6 متفاوت است .

ملات آهک
در صورت ملات آهک، آهک به عنوان ماده اصلی استفاده می شود. دو نوع آهک یعنی چربی و آهک هیدرولیک وجود دارد. آهک چربی در نسبت میزان ملات آهک نیاز به 2 تا 3 بار از شن و ماسه و آن را برای کار خشک استفاده می شود. آهک هیدرولیک و شن و ماسه در 1: نسبت 2 نتایج خوبی در شرایط مرطوب و همچنین مناسب برای مناطق آب وارد است. ملات آهک دارای شکل پذیری بالا می باشد و می توان آن را به راحتی مورد استفاده قرار گرفت.

ملات گچ
ملات گچ شامل گچ و شن و ماسه نرم به عنوان مواد اتصال و ریزدانه می باشد. در سازه های باستانی مصر به نام اهرام ثلاثه، ملات گچ استفاده شده است. ملات گچ شرایط مرطوب کم دوام است.

پیشنهادات فروش مصالح دانه ای

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز