درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پوشش های نانو روی نمای ساختمان

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: رنگ و رزین و نانو
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۵۱۶
پوشش های نانو روی نمای ساختمان

مشاهده پیشنهادات فروش و قیمت انواع پوشش های نانو

واژۀ نانو برگرفته از واژه ای در زبان یونانی "نانوس" و به مفهوم قد کوتاه و کوتوله می باشد. علم نانو که امروزه در سطوح گسترده ای از آن بهره برداری می شود، به مطالعه وقایع و دستکاری اتم ها، مولکول ها و ماکرومولکول ها و تغییر آن ها در خواص می پردازد. 

نانوتکنولوژی (فناوری نانو) در جهان مدرن انقلاب صنعتی ایجاد نموده که از کاربردهای بی شمار آن می توان به استفاده از پوشش های نانو در صنایع ساختمانی اشاره داشت. در واقع، با بهره گیری از فناوری نانو در سازه ها می توان به بهبود خواص و کیفیت سیمان و بتن مورد استفاده در سازه های ساختمانی، ایجاد پوشش عایق مناسب، افزایش مقاومت در برابر سایش و خوردگی و حرارت و... دست یافت. 

پوشش نانو از مهم ترین و برترین محصولات تولید شده در فناوری نانو می باشد که امروزه در سطوح بسیار گسترده ای اعم از سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، مرمر، سرامیک، شیشه، فولاد و... در صنایع ساختمان به شمار می رود. محصولات پوشش نانو اکثرا در سطوح مذکور به کار برده شده تا سطوح سازه ها را تقویت نموده، خاصیت خود تعمیرشوندگی و خود تمیزکنندگی افزوده و از آن ها در برابر حرارت و اشعه فرابنفش محافظت نماید. به عبارت دیگر، پوشش نانو یا رنگ نانو ضمن داشتن خاصیت های نام برده شده از نفوذ باکتری ها به سطوح پیشگیری نموده و موجب صرفه جویی در انرژی نیز می گردد.

هم اکنون با استفاده نمودن بسیاری از مصالح ساختمانی در سطوح داخلی و خارجی سازه ها باید در قبال حفظ نمای آن ها نیز کوشا باشیم. به طور مثال، آجرها از ارزان ترین و در عین حال زیباترین مصالح ساختمانی سنتی در کشور ما محسوب می گردند. آجر از آن جا که در برابر آلودگی ها مقاومت نداشته زود کثیف شده و ظاهر خود را از دست می دهد. علاوه بر این، آجر پس از مدتی در نما دچار شوره زدگی شده و بافت آن پوسته پوسته می گردد. بنابراین، اجرای پوشش نانو بر روی مصالح ساختمانی آجر آن را از کثیف شدن و فرسودگی در برابر رطوبت و بارش محافظت نموده و ظاهر زیبای آن را برای سالیان سال نگه می دارد. این تنها یک نمونه از کاربردهای بی شمار پوشش نانو در سطوح نماها می باشد. 

در عصر کنونی، پوشش نانو در بسیاری از مصالح ساختمانی قدیمی و همچنین احیای بناهای تاریخی نیز موثر واقع شده است. بدین وسیله، بناهای تاریخی فرسوده و ابنیه قدیمی تثبیت، شستشو و مرمت می گردند. و اجرای پوشش نانو بر روی مصالحی نظیر کاهگل، ساروج، کاشی های معرق و... موجب می گردد تا حالت طبیعی خود را بازیابند و مقاومت و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

از دیگر پوشش های نانو می توان به رنگ های نانو اشاره نمود. رنگ های نانو که امروزه در بازار تولید و عرضه می گردند، در سطح وسیع نیز مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ نانو محصول مایع بوده که خود به تنهایی و بدون نیاز به حلال دیگر (در موارد جزئی با حلال آب) استفاده شده و سریع و آسان اجرا می گردد. این نوع از پوشش نانو دارای خواص شمرده شده در فوق بوده و هیچ گونه تفاوتی ندارد. 

به طور کلی، می توان گفت پوشش های نانو نما را متناسب با مصالح ساختمانی به کار رفته در آن ها از کثیف شدن زودهنگام، جذب رطوبت و بارش باران، حرارت، اشعه فرابنفش، فرسودگی بافت نظیر پوسته پوسته شدن، تغییر ظاهری و جذب روغن و چربی و کپک و قارچ  پیشگیری می کند. 

پیشنهادات فروش رنگ و رزین و نانو

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز