درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پوشش نانو نما

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: رنگ و رزین و نانو
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۱۰۳۷
پوشش نانو نما به همراه معرفی مجریان انواع پوشش نانو نما

در این مقاله از سژین با ما در معرفی و بررسی انواع پوشش نانو و کاربردهای آن همراه باشید. البته علاوه بر این می توانید با کلیک بر لینک زیر به طور مستقیم با تامین کنندگان این محصول جهت خرید و اطلاع از قیمت ها در ارتباط باشید. 

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

نانو تکنولوژی چیست؟

نانوتکنولوژی (فناوری نانو) در جهان مدرن انقلاب صنعتی ایجاد نموده که از کاربردهای بی شمار آن می توان به استفاده از پوشش های نانو در صنایع ساختمانی اشاره داشت. در واقع، با بهره گیری از فناوری نانو در سازه ها می توان به بهبود خواص و کیفیت سیمان و بتن مورد استفاده در سازه های ساختمانی، ایجاد پوشش عایق مناسب، افزایش مقاومت در برابر سایش و خوردگی و حرارت و... دست یافت. 

نانو تکنولوژی چیست

 

واژۀ نانو برگرفته از واژه ای در زبان یونانی "نانوس" و به مفهوم قد کوتاه و کوتوله می باشد. علم نانو که امروزه در سطوح گسترده ای از آن بهره برداری می شود، به مطالعه وقایع و دستکاری اتم ها، مولکول ها و ماکرومولکول ها و تغییر آن ها در خواص می پردازد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع عایق نانو جهت آب بندی صحبت کنیم. 

پوشش نانو چیست؟

پوشش های نانو از جمله محصولات منحصر به فرد تولید شده در زمینه فناوری نانو می باشند که دارای ویژگی ها و مزایای مختص به خود هستند. از پوشش های نانو در نمای سازه ها استفاده می گردد تا مصالح ساختمانی بهره برداری شده در ساختمان ها محافظت شوند.

پوشش نانو از مهم ترین و برترین محصولات تولید شده در فناوری نانو می باشد که امروزه در سطوح بسیار گسترده ای اعم از سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، مرمر، سرامیک، شیشه، فولاد و... در صنایع ساختمان به شمار می رود.پوشش های ضد آب نانو اکثرا در سطوح مذکور به کار برده شده تا سطوح سازه ها را تقویت نموده، خاصیت خود تعمیرشوندگی و خود تمیزکنندگی افزوده و از آن ها در برابر حرارت و اشعه فرابنفش محافظت نماید. به عبارت دیگر، پوشش ضد آب نانو ضمن داشتن خاصیت های نام برده شده از نفوذ باکتری ها به سطوح پیشگیری نموده و موجب صرفه جویی در انرژی نیز می گردد.

پوشش نانو چیست

 

در عصر کنونی، پوشش نانو در بسیاری از مصالح ساختمانی قدیمی و همچنین احیای بناهای تاریخی نیز موثر واقع شده است. بدین وسیله، بناهای تاریخی فرسوده و ابنیه قدیمی تثبیت، شستشو و مرمت می گردند. و اجرای پوشش نانو بر روی مصالحی نظیر کاهگل، ساروج، کاشی های معرق و... موجب می گردد تا حالت طبیعی خود را بازیابند و مقاومت و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

 

رزین نانو آجر مثالی از کاربرد پوشش نانو نما

هم اکنون با استفاده نمودن بسیاری از مصالح ساختمانی در سطوح داخلی و خارجی سازه ها باید در قبال حفظ نمای آن ها نیز کوشا باشیم. به طور مثال، آجرها از ارزان ترین و در عین حال زیباترین مصالح ساختمانی سنتی در کشور ما محسوب می گردند. آجر از آن جا که در برابر آلودگی ها مقاومت نداشته زود کثیف شده و ظاهر خود را از دست می دهد. علاوه بر این، آجر پس از مدتی در نما دچار شوره زدگی شده و بافت آن پوسته پوسته می گردد. بنابراین، اجرای پوشش ضد آب نانو بر روی مصالح ساختمانی آجر آن را از کثیف شدن و فرسودگی در برابر رطوبت و بارش محافظت نموده و ظاهر زیبای آن را برای سالیان سال نگه می دارد. این تنها یک نمونه از کاربردهای بی شمار پوشش نانو در سطوح نماها می باشد. 

پوشش نانو آجر

 

رنگ های نانو و استفاده آن در صنعت ساختمان

از دیگر پوشش های نانو می توان به رنگ های نانو اشاره نمود. رنگ های نانو که امروزه در بازار تولید و عرضه می گردند، در سطح وسیع نیز مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ نانو محصول مایع بوده که خود به تنهایی و بدون نیاز به حلال دیگر (در موارد جزئی با حلال آب) استفاده شده و سریع و آسان اجرا می گردد. این نوع از پوشش نانو دارای خواص شمرده شده در فوق بوده و هیچ گونه تفاوتی ندارد. 

بیشتر بخوانید: رنگ نانو چیست؟

 

رنگ نانو

 

مزایای استفاده از پوشش نانو 

به طور کلی، می توان گفت پوشش های نانو نما را متناسب با مصالح ساختمانی به کار رفته در آن ها از کثیف شدن زودهنگام، جذب رطوبت و بارش باران، حرارت، اشعه فرابنفش، فرسودگی بافت نظیر پوسته پوسته شدن، تغییر ظاهری و جذب روغن و چربی و کپک و قارچ  پیشگیری می کند. علاوه بر این می توان مزایای زیر را نام یرد:

  • اجرای آسان

  • پایداری در برابر یخ زدگی

  • جلوگیری از هوازدگی

  • مقاوم در برابر شرایط اشعه ماورا بنفش

  • ......

پیشنهادات فروش رنگ و رزین و نانو

برچسب ها:
پوشش نانو

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز