درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

اجزای آبگرمکن خورشیدی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های گرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۳۸۹
اجزای آبگرمکن خورشیدی

امروزه با پیشرفت علم و گسترش انرژی های جدید، نگرانی انسان در نگهداری از طبیعت پیرامون خود دوچندان شده است. استفاده از منابع تجدیدناپذیر و سوخت های آلوده کننده محیط زیست از مشکلات جدی بشرِ امروز به شمار می آیند. بدین منظور، برای حل مشکلات جدید باید در پی راه حل هایی نیز باشیم. 

از جمله انرژی های جدید انرژی خورشیدی می باشد. انرژی خورشیدی عظیم ترین منبع انرژی در جهان بوده که ارزان، قابل دسترس و قابل ذخیره شدن نیز است. این انرژی پاک و پایان ناپذیر در تمام مناطق کشور و جهان در دسترس عموم قرار دارد.

آبگرمکن خورشیدی دستگاهی می باشد که با بهره گیری از نور خورشید انرژی لازم جهت گرم نمودن آب خانگی را فراهم می آورد. در آبگرمکن های خورشیدی دو نوع سیستم گرمایشی بر اساس نوع سیال یا هوا وجود دارد. انرژی گرمایشی در کلکتورهای سیستم ذخیره می شود و کلکتور وسیله ای می باشد که سیال درون آن توسط خورشید گرم می شود. در سیستم هایی که با سیال کار می کنند، یک سیال ضدیخ درون کلکتورها جریان دارد و در سیستم هایی که با هوا کار می کنند، هوا درون کلکتورها گرم شده و حرارت را انتقال می دهند.

در واقع، بخش اصلی یک آبگرمکن خورشیدی کلکتور آن می باشد که خود شامل یک ورق است که به وسیله تابش نور خورشید حرارت یافته و حرارت خود را به یک سیال جذب کننده مانند آب که در داخل لوله در حال جریان است، منتقل می کند.

از دیگر اجزای آبگرمکن های خورشیدی می توان به مخزن ذخیره، مخزن انبساطی و نگه دارنده فلزی اشاره کرد.

مخزن ذخیره به منظور ذخیره آب گرم مصرفی از یک یا دو مخزن فلزی با عایق در نظر گرفته شده است. جنس مخازن فوق به طور معمول از گالوانیزه و یا استنلس استیل بوده است که بر حسب تقاضا متفاوت می باشد. ظرفیت مخزن بر اساس میزان مصرف آب گرم تعیین می شود. مخازن عمدتا از دو نوع مخزن دوجداره می باشند. همچنین رنگ آن ها نیز بنا به تقاضا قابل سفارش است.

به منظور دفع نواسانات حجمی سیال در اثر تغییرات دما یک مخزن انبساطی در مجاورت مخزن قرار می گیرد. علاوه بر این، تامین اب جبرانی به عهده مخزن انبساطی است.

نگه داره های فلزی شامل اسکلت فلزی می باشد که وظیفه نگه داری مخزن و سطوح جاذب را بر عهده دارد.

پیشنهادات فروش سیستم های گرمایشی

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز