درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

بهترین کولر آبی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های سرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۶۰۸
بهترین کولر آبی

اکثر ما با وسیله برودتی قدیمی کولر آشنایی داریم و هر از چند گاهی سری به داخل این جعبه فلزی آبی رنگ زده ایم. اگرچه ظاهر آبی رنگ کولر احساس خنکی و آرامش را برایمان به ارمغان می آورد اما بی توجهی به قطعات درون آن به جای آرامش قطعا منجر به عصبی شدنمان می گردد. طوری که خیس عرق باید به تاسیساتی ها مراجعه کنیم تا دوباره از هوای خنک آن لذت ببریم.

هم اکنون حدود 70 درصد از مردم کشور ما هوای خنک کولرهای آبی را ترجیح می دهند. اگرچه کولرهای آبی به نظر ساده می آیند اما پیچیدگی های خاص خود را نیز دارند. بنابراین، برای خریداری بهترین کولر آبی نباید از نکاتی غافل شویم.

امروزه کولرهای آبی در دو نوع سلولزی و معمولی در دسترس هستند که برای کارکرد بهتر آن ها باید یک سری ریزه کاری ها را در نظر گرفت. به یاد داشته باشید، اگر قصد خرید یکی از این کولرهای آبی را برای خانه و خانواده تان دارید حتما آن را پیش از فصل تابستان تهیه کنید. بدین ترتیب، شما می توانید مقداری از پولتان را پس انداز کنید!

به طور کلی برای تهیه یک کولر آبی باید تعداد اتاق ها، تعداد خروجی های هوا و یا همان دریچه های هوا، محل جغرافیایی، آفتابگیر بودن محل موردنظر و ضخامت دیوارها باید مورد محاسبه قرار گیرد. به طور مثال، یک آپارتمان 100 متری دوخوابه طبقه دوم از یک آپارتمان چهار طبقه در تهران نیازمند یک کولر آبی با توان 4500 خواهد بود. نه حتی بیشتر. حال آن که یک آپارتمان 60 متری طبقه سوم از یک آپارتمان 4 طبقه می تواند با یک کولر آبی 3500 خنک شود و تابستان مطبوعی داشته باشد.

اگر واحد آپارتمان در بالاترین طبقه ساختمان قرار داشته باشد و در معرض تابش نور خورشید باشد، اگر متراژ آپارتمان 30 تا 50 متر باشد دور تند کولر باید 2300 و اگر متراژ آپارتمان 50 تا 65 متر باشد دور تند کولر باید 3500 و اگر متراژ آپارتمان 65 تا 120 متر باشد دور تند کولر باید 4900 و اگر متراژ آپارتمان 120 تا 155 متر باشد دور تند کولر باید روی 7000 باشد.

به خاطر داشته باشید نحوه کانال کشی درست و عایق بندی های دیوارها و پنجره ها می تواند در میزان محاسبه نقش مهمی را ایفا کنند. 

به طور کلی، اگر کولر آبی مناسب منزل خریداری کنید می توانید بدین ترتیب دمای داخل منزل را 10 تا 12 درجه خنک تر از دمای محیط خارج از منزل تجربه کنید. 

برای مناطقی که رطوبت آن ها کمتر از 25 درصد است، کولر آبی بهترین گزینه می باشد. و با فراهم نمودن شرایط ایده آل می توان تا حدود 30 درصد در مصرف انرژی آن صرفه جویی کنیم.

کولرهای آبی برای مناطق تهران، قزوین، قم، شیراز، اصفهان، یزد، کرمانشاه، کرمان، خراسان، سمنان و کاشان قابل استفاده می باشد. 

لازم به یادآوری است که تمام کولرهای آبی موجود در بازار دارای رده انرژی G یا F هستند.

پیشنهادات فروش سیستم های سرمایشی

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز