درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کولر آبی سلولزی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های سرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۴۵۰
کولر آبی سلولزی

اگر در حال حاضر قصد تهیه یک دستگاه کولر آبی را دارید امروزه با مراجعه به بازار کولرهای آبی با مدل ها و انواع مختلف از این وسیله برودتی مواجه خواهید شد. کولرهای آبی پرطرفدارترین و به نوعی قدیمی ترین وسیله برودتی قابل استفاده در منازل ایرانی می باشند. از طرفی، کولرهای آبی در انواع پوشالی، سلولزی و گازی موجود بوده و عرضه می گردند.

ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با کولرهای آبی سلولزی آشنا کنیم. تقریبا تمام ویژگی های کولرهای آبی سلولزی مانند کولرهای آبی پوشالی است. تفاوت کولرهای آبی سلولزی با کولرهای آبی پوشالی در آن است که در این کولرها به جای پوشال از پدهای سلولزی متراکم استفاده شده است. پدهای سلولزی برعکس پوشال ها نیاز به تعویض سالانه نداشته و می توان حدود هر 3 یا 4 سال از یک پد برای کولر آبی سلولزی استفاده نمود. 

از مزیت های دیگر پدهای سلولزی می توان گفت استفاده از پدهای سلولزی از ورود گرد و غبار و ذرات ریز به درون پروانه موتور پیشگیری کرده و در نهایت ورود آن ها به محیط خانه را منع می کند. از این جهت، متخصصان استفاده و بهره گیری از کولرهای آبی سلولزی به جای کولرهای آبی پوشالی را به خصوص برای افرادی که در مناطق آلوده تر آب و هوایی (افراد در مناطقی که با هجوم ریزگردها در هوا مواجه می باشند) زندگی می کنند، توصیه می نمایند. 

از سوی دیگر، جنس و تراکم پدهای سلولزی موجب جذب بیشتر آب می گردد. بنابراین، کولرهای آبی سلولزی می توانند سرمای بیشتر و یکنواخت تری را نسبت به کولرهای آبی پوشالی ایجاد کنند. همچنان که پدهای سلولزی دارای مزایای فوق می باشند، دارای معایبی نیز هستند. از معایب پدهای سلولزی می توان به کمیاب بودن و نیز گران قیمت بودن آن ها اشاره داشت.

پدهای سلولزی دارای خاصیت جاذب آب می باشند و مانند کاغذ خشک کن آب را به خود جذب کرده و در مقابل هوا مرطوب باقی بماند. هوای گم و خشک با عبور از پد سلولزی حرارت خود را به آب داده تا به طور کامل تبخیر شود و هوای خنک و مطبوع پدید آورد. فرآیند تبخیر در پدهای سلولزی موجب تولید بخار آب خالص می شود که فاقد آلودگی ها و مواد معدنی است.

پیشنهادات فروش سیستم های سرمایشی

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز