درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

تیرچه بتنی استاندارد

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۶۲۷
تیرچه بتنی چیست؟ به همراه خرید از تامین کنندگان انواع تیرچه بتنی

در این مقاله از سژین تصمیم داریم در مورد تیرچه بتنی به طور مفصل صحبت کنیم و البته تامین کنندگان این محصول را برای آشنایی هر چه بیشتر به شما معرفی می نماییم تا بتوانید با مقایسه قیمت ها و اطلاعات کافی از این کالای ساختمانی بهترین خرید را انجام دهید. با ما همراه باشید. 

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

تیرچه بتنی استاندارد چیست؟

تیرچه بتنی ، قطعه یا اصطلاحا خرپایی پیش ساخته است که از ترکیب  بتن و میل گردهای فولادی تشکیل شده است. به عبارت دیگر، بتن ها و میل گردهای فولادی با سکونت بینابین بلوک ها به عنوان قالب پوششی مقطع T (تی) شکلی را پدید می آورند که از آن به عنوان تیرچه بتنی یاد می شود. ابعاد انتخابی انواع تیرچه برای استفاده در پروژه های ساختمانی شما می تواند با توجه به میزان بار وارد بر سقف متفاوت باشد. اما برای انتخاب یک تیرچه بتنی استاندارد بهتر است ضخامت بتن حداقل 40 میلی متر و عرض آن 100 میلی متر باشد.

تیرچه بتنی استاندراد

انواع تیرچه بتنی استاندارد

تیرچه ها به طور کلی بر دو قسم تیرچه خرپایی و تیرچه پیش تنیده دسته بندی می شوند که تیرچه بتنی جزء تیرچه های بدون قالب ماندگار به شمار می آیند.  دسته بندی تیرچه ها بر اساس قالب های ماندگار آن ها انجام می گیرد. از این رو، ما با تیرچه های دارای قالب ماندگار که تحت عنوان تیرچه کفشک دار شناخته شده اند و انواع تیرچه های بدون قالب های ماندگار مانند تیرچه های بتنی و فلزی مواجه هستیم.

انواع تیرچه بتنی جزء تیرچه های سنتی محسوب می شود که از 2 آرماتور فولادی در بال تحتانی، 1 آرماتور فولادی در بال فوقانی و چند آرماتور فولادی زیگزاگ که به صورت تک یا دوبل به سایر آرماتورها در بال تحتانی و فوقانی جوش داده شده تشکیل می گردد. 

از آن جا که تیرچه ها به صورت خرپا ساخته می شوند و دارای ساختاری خرپایی می باشند، ما در این جا قصد داریم تعریف خرپا را روشن کنیم.

خرپا چیست؟

خرپا یک سازه بسیار مستحکم و مقاوم بوده که ساختاری مثلث گونه داشته و از اتصال اجزای کشیدۀ مرتبط به آن ساخته می شود. خرپاها به دلیل نوع ساختاری که دارند تاب و تحمل نیروهای کششی و فشاری بسیاری را نیز دارا می باشند.

خرپا

تیرچه بتنی خرپایی متشکل از خرپای فولادی و پاشنه بتن می باشد. در بخش سازه های تیرچه ای، خرپا مجموعه ای قطعات پیش ساخته شده از میلگردهای کششی زیرین، بالایی و نیز زیگزاگ می باشند. میلگردهای نام برده شده به شکل خرپا متصل شده و به همدیگر جوش داده می شوند. این نوع سازه خرپایی در تیرچه ها تحمل نیروهای وارده بسیاری را دارند.

حال که با تعریف خرپا در بخش تیرچه بتنی آشنا شدید، باید اشاره کنیم بخش زیرین خرپای مهیا شده از تیرچه در قالب های موقت قرار داده می شود. پس از عمل بتن ریزی قسمت مذکور از قالب ها خارج شده و خشک شدن بتن، آن بخش آماده برای مصرف می گردد.  تیرچه های بتنی پس از پیمودن مراحل ساخت در سه مرحله تحت تحمل بار قرار می گیرند. تیرچه های بنتی بارهای ناشی از حمل و نقل، بارهای ناشی از بتن ریزی سقف و بارهای حاصل از بتن ریزی پوششی را تحمل می نمایند.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز