درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کفپوش بتنی استاندارد

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۱۰۱۷
کفپوش بتنی استاندارد به همراه خرید از تامین کنندگان کفپوش بتنی

در این مقاله قصد داریم استانداردهای کفپوش های بتنی را بررسی کنیم. همچنین درباره کاربردها و ساختار آنها نیز بحث خواهیم کرد. با وبسایت سژین همراه باشید.

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

کفپوش بتنی استاندارد

کفپوش بتنی از فرآورده های بتنی بوده که اجزای آن به طور یکنواخت انباشته شده و دارای اشکال، ضخامت و ویژگی های هندسی تعیین شده خاص می باشد. کفپوش های بتنی که مطابق با استانداردهای ملی ساخته و نصب می گردند، دارای درصد معینی از موادی شامل سیمان، سنگ دانه ها و مقدار مشخص آب می باشند. 

از آن جا که بتن جزء اصلی ترین اجزای کفپوش های بتنی است، این نوع کفپوش ها از لحاظ فیزیکی و مکانیکی دارای مقاومت و طول عمر بالایی می باشند. از ویژگی های حائز اهمیت کفپوش های بتنی در بخش کنترل کیفیت باید به مقاومت فشاری آن اشاره نمود.

کاربرد کفپوش بتنی

امروزه کفپوش های بتنی را می توان در سطوح گسترده ای از اماکن شهر اعم از پیاده روها، معابر، تقاطع ها، پارکینگ ها، انبارها و کف پله های محیط های بیرونی مشاهده کرد. در واقع، از این کفپوش ها می شود در مکان های در معرض سایش شدید بهره برد.

ساختار و سطوح کفپوش های بتنی

کفپوش بتنی

سطح رویی یا Face

کفپوش های مناسب و ارزان بتنی که از دیرباز جزء برترین انتخاب ها به شمار می رفته است، دارای دو سطح می باشند. سطح رویی آن که با عنوان انگلیسی Face شناخته شده است همان سطح ظاهری می باشد که در معرض سایش بوده و وزن بار، ترافیک و رفت و آمدها را تحمل می کند. سطح رویی یا Face کفپوش های بتنی از مصالح ریزدانه و یکنواخت حاصل شده است.

سطح بستر یا Main

سطح دیگری از کفپوش های بتنی وجود دارد که به سطح بستر یا Main مشهور است. سطح بستر کفپوش های بتنی پس از اتمام چیدن کلی اصلا مشخص نبوده و لایه زیرین کفپوش ها در تماس با زمین قرار می گیرد. از آن جا که سطح بستر هیچ گونه در معرض دید نیست از مصالح درشت دانه تشکیل می گردد.

تنوع تولید کفپوش های بتنی استاندارد

کفپوش های بتنی در ظاهرهای متنوع با استفاده از دانه ها و رنگدانه های حاصل آمده از گرانول های طبیعی و صنعتی تولید و عرضه می گردند. تولید کفپوش های بتنی با در نظر گرفته شدن استانداردهای ملی و همچنین بهبود خصوصیات مکانیکی باعث گردیده تا بتن به کار رفته در آن ها با طول عمر بیشتر و مقاومت بالاتری در دسترس عموم قرار گیرد. 

کفپوش های بتنی با ضخامت های متفاوت متناسب با اماکن مورد استفاده اعم از رویه رمپ ها، شیب ها و پیچ ها، سرعت گیرها، رویه محوطه پالایشگاه ها و جایگاه های سوخت گیری تولید می شوند.

قابل ذکر است کفپوش های بتنی در انواع گوناگونی شامل کفپوش بتنی صنعتی، کفپوش بتنی رنگی، کفپوش بتنی پازلی، کفپوش بتنی پرسی و کفپوش های بتنی دکوراتیو تولید شده و در دسترس می باشند.

کفپوش بتنی

برچسب ها:
کفپوش بتنی

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز