درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

استاندارد کفپوش بتنی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۵۰۱
استاندارد کفپوش بتنی

کفپوش های بتنی از فرآورده های بتنی بوده که اجزای آن به طور یکنواخت انباشته شده و دارای اشکال، ضخامت و ویژگی های هندسی تعیین شده خاص می باشند. کفپوش های بتنی که مطابق با استانداردهای ملی در نظر گرفته شده ساخته و تعبیه می گردند، دارای درصد معین از اجزایی شامل سیمان، سنگ دانه ها و مقدار مشخص آب می باشند. 

امروزه کفپوش های بتنی را می توان در سطوح گسترده ای از اماکن شهر اعم از پیاده روها، معابر، تقاطع ها، پارکینگ ها، انبارها و کف پله های محیط های بیرونی مشاهده کرد. در واقع، از این کفپوش ها می شود در مکان های در معرض سایش شدید بهره برد.

از آن جا که بتن جزء اصلی ترین اجزای کفپوش های بتنی محسوب گردیده است، کفپوش های بتنی از لحاظ فیزیکی و مکانیکی دارندۀ مقاومت و طول عمر بسیار می باشد. 

کفپوش های مناسب و ارزان بتنی که از دیرباز جزء برترین انتخاب ها به شمار رفته است، دارای دو سطح می باشند. سطح رویی آن که با عنوان انگلیسی Face شناخته شده همان سطح ظاهری می باشد که در معرض سایش، تحمل وزن بار و نیز ترافیک است. سطح رویی یا Face کفپوش های بتنی از مصالح ریزدانه و یکنواخت حاصل شده است. سطح دیگری از کفپوش های بتنی وجود دارد که به سطح بستر یا Main مشهور است. سطح بستر کفپوش های بتنی پس از اتمام چیدن کلی اصلا مشخص نبوده و لایه زیرین کفپوش ها در تماس با زمین قرار می گیرد. از آن جا که سطح بستر هیچ گونه در معرض دید نیست از مصالح درشت دانه تشکیل می گردد.

کفپوش های بتنی در ظاهرهای متنوع با استفاده از دانه ها و رنگدانه های حاصل آمده از گرانول های طبیعی و صنعتی تولید و عرضه می گردند. تولید کفپوش های بتنی با در نظر گرفته شدن استانداردهای ملی و همچنین بهبود خصوصیات مکانیکی باعث گردیده تا بتن به کار رفته در آن ها با طول عمر بیشتر و مقاومت بالاتری در دسترس عموم قرار گیرد. 

کفپوش های بتنی با ضخامت های متفاوت متناسب با اماکن مورد استفاده اعم از رویه رمپ ها، شیب ها و پیچ ها، سرعت گیرها، رویه محوطه پالایشگاه ها و جایگاه های سوخت گیری تولید می شوند.

از ویژگی های حائز اهمیت کفپوش های بتنی در بخش کنترل کیفیت باید به مقاومت فشاری آن اشاره نمود.

قابل ذکر است کفپوش های بتنی در انواع گوناگونی شامل کفپوش های بتنی صنعتی، کفپوش های بتنی رنگی، کفپوش های بتنی پازلی، کفپوش های بتنی پرسی و کفپوش های بتنی دکوراتیو موجود می باشند.

پیشنهادات فروش کفپوش

برچسب ها:
کفپوش بتنی

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز