درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کفپوش بتنی پازلی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۵۳۰
کفپوش بتنی پازلی

امروزه از کفپوش بتنی که جزء فرآورده های بتنی محسوب گردیده در سطوح گسترده ای استفاده می شود. کفپوش های بتنی به دلیل دارا بودن ویژگی ها و خواص مرتبط به مقاومت فشاری، طول عمر و دوام در برابر هرگونه تماس در اماکن عمومی ای که تحت سایش شدید قرار دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش های بتنی به طور معمول ساخته شده از اجزای انباشته شده سیمان، سنگ دانه ها و مقدار آب مشخص می باشند. این نوع از کفپوش ها از لحاظ ظاهری در تنوع بسیاری تولید گردیده و عرضه می شوند. و این تنوع عمدتا به دلیل بهره گیری از دانه بندی ها و رنگ دانه های متفاوت حاصل از گرانول های طبیعی و صنعتی صورت می گیرد. بهره گیری از سنگ دانه ها و رنگ دانه ها که از آن ها به عنوان پیگمنت نیز یاد می شود، کفپوش های بتنی بسیار زیبا با ساختاری یکنواخت و یکپارچه حاصل می آورد که در برابر سایش، تحمل وزن بارهای سنگین و ترافیک مقاوم به شمار می آیند.

به طور کلی کفپوش های بتنی دارای دو سطح رویه و زیرین می باشند. سطح رویی کفپوش های بتنی تحت عنوان Face همان سطحی می باشد که ظاهر کار را نشان داده و در معرض هرگونه تماس و سایش قرار دارد. در سطح رویی کفپوش ها از سنگدانه های ریزتر جهت ظاهری زیباتر و یکنواخت تر استفاده می شود. این در حالی است که سطح زیرین کفپوش ها تحت عنوان سطح Main یا بستر زیر کار قرار گرفته و در ظاهر اصلا نمایان نخواهد بود. از همین رو، از دانه های درشت تری برای سطح بستر استفاده می گردد. 

کفپوش های بتنی به دو روش پرسی و ویبره ای تولید می گردند.

کفپوش های بتنی که به روش پرسی تولید می گردند، تراکم لازم را با استفاده از دستگاه پرس مربوطه دریافت کرده و فشار وارده بر اساس نوع سنگ دانه ها و ابعاد آن ها متفاوت می باشد. 

کفپوش های بتنی که به روش ویبره ای تولید می گردند، تراکم لازم را با استفاده از دستگاه ویبره (لرزاننده) دریافت می کنند. در این روش، هیچ گونه فشاری به سنگ دانه ها وارد نمی شود. در روش ویبره ای کفپوش به صورت تک لایه تولید می گردد.

لازم به ذکر است در روش پرسی سنگ دانه ها نیاز به ساب خوردن (صاف نمودن سطوح) داشته و در روش ویبره ای این عمل انجام نمی گردد. 

کفپوش های بتنی خود دارای انواع و اقسام متعددی می باشند که اجزای ترکیبات مورداستفاده، میزان مقاومت فشاری، ساخت و موارد مصارفی آن ها متناسب با نوع متفاوت می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به کفپوش بتنی پازلی بپردازیم.

کفپوش های بتنی پازلی متشکل از سیمان، شن و ماسه، چسب بتن، روان کننده های بتن و آب می باشند. کفپوش های بتنی پازلی به روش ویبره ای تولید می شوند. در این روش، ترکیبات کفپوش با یکدیگر مخلوط شده و مواد حاصل از آن را داخل قالب و بر روی میز لرزاننده گذاشته تا سنگ دانه ها با عمل لرزش متراکم و صاف شوند. 

کفپوش های بتنی پازلی به دو صورت ملات خیس و خشکه چینی اجرا و نصب می شوند.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز