درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نحوه اجرای بتن اکسپوز

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تجهیزات اجرای بتن
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۷۸۸
نحوه اجرای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یا به عبارت دیگر بتن نما نوعی از بتن می باشد که به صورت سطح نهایی کار بهره وری شده و روی آن دیگر از هیچ گونه مصالح ساختمانی استفاده نمی گردد. امروزه اجرای بتن اکسپوز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. چرا که این نوع از بتن توانسته است در ارائه یک ایدۀ زیبا و ظاهری مدرن موفق عمل نموده و همچنین سطح هموار و صافی پدید آورد. 

بتن اکسپوز علاوه بر دخالت داشتن در امور دکوراسیون داخلی در مواقعی که سطح هموار و پرداخته مد نظر باشد اجرا می گردد. از آن جا که بتن اکسپوز (بتن نما) باید ظاهری مدرن، سطح زیبا و همواری ارائه دهد اجرای آن نیازمند دقت و تخصص های لازم می باشد. عدم دقت، بی کفایتی و نداشتن تخصص در اجرای بتن اسکپوز موجب گردیده تا جلوه ای زشت و ناپسند به سطوح داده شود و علیرغم نقش موثر این بتن در نما نازیبایی جایگزین مقاصد نهایی اجرا می شود.

ایجاد تخلخل، شن نما شدن و پله ای گشتن از جمله معایب اجرای مناسب بتن اکسپوز می باشد که در عوض ظاهری زیبا سطوح نازیبا پدید می آورد. از این رو تراکم مناسب، بهره وری از طرح اخلاط همراه با کارایی بالا، قالب های نو و سالم، شاقول و عدم اجرای پله ای، استحکام و بستن خوب قالب به یک اجرای خوب کمک می کند.

هم اکنون از بتن اکسپوز یا بتن نما در بسیاری از سازه های صنعتی و کارخانجات نیز استفاده می گردد. بدین ترتیب، شاید اجرای بتن اکسپوز در چنین سازه هایی آن طور که در دکوراسیون داخلی منازل اجرا می گردند چندان لازمه دقت نباشند. و این خود نشانگر کاربرد وسیع این نوع بتن محسوب می شود.

 خلاف آن چه که عنوان بتن اکسپوز ما را به این فکر وا می دارد که این نوع مصالح مناسب دکوراسیون داخلی نیست اما باید گفت استفاده از بتن نما در دکوراسیون داخلی منازل باعث گردیده تا شمایل زیبا به همراه یک سبک فوق مدرن پدید آید. علاوه بر آن که اجرای انعطاف پذیری خواهد داشت، شمایل و طرح های متنوعی را ارائه می دهد که نقش موثری در دکوراتیو بودن خانه ایفا می کند.

از دیگر مسائلی که باید حین اجرای بتن نما به آن توجه نمود درزگیری قالب ها، استفاده از مواد افزودنی شامل فوق روان کننده ها و روغن قالب ها و ویبره جهت خروج حباب های هوا می باشند.

در کنار اجرای بتن اکسپوز باید مشکلات پس آن را در نظر گرفت. حتی در صورتی که اجرای بتن اکسپوز با تمام تکنیک ها و دقت های لازم انجام گیرد، گاها نیازمند به ترمیم خواهد بود. پله ای شدن بتن نما از جمله معایب شایع در اجرای این نوع بتن به شمار می رود که  برای رفع و ترمیم آن از ساب خوردن استفاده نمود.

پیشنهادات فروش تجهیزات اجرای بتن

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز