درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پمپ بتن چیست و چگونه کار می کند؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تجهیزات اجرای بتن
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۹۲۱
پمپ بتن چیست و چگونه کار می کند؟

پمپ بتن ابزاری در کار با بتن در سایت های ساختمانی می باشد که برای پپاژ بتن مایع مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار در روز می تواند کار دو پروژه ها انجام دهد و محدودیتی از نظر انتقال آن ندارد. در انجام پروژه های بزرگ ساختمانی، زمان نقش مهمی را ایفا می کند و باید برنامه ریزی دقیقی در انجام کار ها داشت. پمپ بتن کار پمپاژ بتن در نواحی مورد نیاز را به خوبی انجام می دهد و این موضوع استفاده از این دستگاه ها را بسیار در بین فعالان صنعت ساختمان محبوب ساخته است. 

نحوه کار پمپ بتن به چه صورت است؟

نحوه کار با پمپ بتن به این صورت است که با این ابزار بتن مخلوط شده را حمل می کنند و به محل مورد نیاز می برند، این مکان می تواند حیاط یک خانه معمولی و یا یک پروژه ساختمانی بزرگ باشد! در مورد استفاده از پمپ بتن، بتن مورد نیاز می تواند هر مفداری باشد اما توجه به صرفه جویی در وقت با استفاده از این ابزار بسیار مهم است. 

 

نحوه کار پمپ بتن

 

استفاده و بهره برداری از پمپ بتن ثابت به گونه ای است که باید آن را در محل موردنظر مستقر نمود. پس از آن که پمپ بتن در محل موردنظر انتقال بتن مستقر شد، لوله کشی ها و اتصالات انتقال به وسیلۀ پمپ بتن مونتاژ و متصل می گردد. این لوله ها و اتصالات به طور عمده لوله های 5 اینچی می باشند که به وسیله بست و زانو به خروجی دستگاه پمپ بتن ثابت متصل می گردد. 

در این مرحله بتن آماده شده آماده بتن ریزی می شود. پس از آن که بتن آماده شود به وان پمپ بتن ثابت منتقل می گردد و عمل بتن ریزی آغاز می شود. همانطور که گفته شد، فرآیند انتقال بتن توسط تراک میکسر یا شوتینگ از زیر میکسر دستگاه بچینگ پلانت انجام می گیرد. 

فرآیند انتقال بتن به میکس بتن و مصالح به کار رفته در آن نقش موثری دارد. این انتقال به گونه ای است که حداکثر میزان پمپاژ در جهت افق تا 350 متر و در جهت ارتفاع تا 70 متر می باشد. 

 

پمپ بتن چیست

 

دو نوع پر کاربرد پمپ بتن

به طور معمول دو نوع پر کاربرد پمپ بتن مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه این مقاله از سژین به معرفی آنها می پردازیم:

1. پمپ بتن زمینی 

پمپ بتن ثابت یا همان زمینی دارای دو چرخ است که می تواند به این صورت در محیط جابه جا شود. نحوه کار پمپ بتن نیز بسیار راحت است و در واقع پس از آماده سازی بتن آن را داخل دستگاه می ریزند و به محل مورد نیاز پمپاژ می کنند. 

پمپ بتن زمیمی

ویژگی های پمپ بتن  زمینی

از مزایای این نوع از پمپ بتن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت مناسب آن ها نسبت به پمپ دکل بتن ریزی 
  • قابلیت جابه جایی آسان
  • سرعت انجام کار
  • اتلاف بتن ندارد
  • کم بودن استهلاک در پمپ بتن ریزی زمینی

پمپ بتن زمینی برای کدام موارد استفاده می شود؟

  • نیاز به بتن ریز برای سایت های با ارتفاع بالا
  • در صورت سخت بودن دسترسی به مکان مورد نظر برای بتن ریزی
  • پمپ بتن زمینی برای بتن با اعیار 300-350 کیلوگرم بر متر مکعب

2. پمپ بتن بوم 

پمپ بتن بوم برای مواردی کاربرد بیشتری خواهد داشت که پمپ بتن زمینی نتواند به آن محل انتقال پیدا کند. این تجهیزات عموما دارای یک کنترل از راه دور هستند که توسط یک فرد کنترل می شوند. برای مثال حتی از نوع از دستگاه بتن ریزی می توان برای طبقه بالای یک برج نیز استفاده نمود. با استفاده از این نوع دستگاه خیالتان از جای بتن می تواند راحت باشد و حمل و نقل به صورت امن صورت می گیرد. 

 

پمپ بتن بوم

 

این نوع پمپ بتن در پشت یک کامیون نصب می شود و فرد کنترل کنند با استفاده از بازوی روی دستگاه عمل بتن ریزی را انجام می دهد.  اگر مشغول به کار در یک پروژه ساختمانی بزرگ هستید، بتن ریزی با پمپ بتن بوم می تواند عاقلانه باشد. این وسیله به علت داشتن بازوی بزرگ در آن می تواند هزینه های جابه جایی را تا مقدار بسیاری کمتر کند. در پمپ بتن بوم، بتن ریزی به صورت افقی و عمودی می تواند انجام گیرد.

چرا از پمپ بتن استفاده کنیم؟

استفاده از پمپ بتن در بتن ریزی بسیار به صرفه خواهد بود چرا که تنها راه امن برای جلوگیری از هدر رفتن مواد در حرکت دادن بتن جهت بتن ریزی استفاده از پمپ بتن مناسب می باشد. با استفاده از پمپ های بتون می توانید به کار ها سرعت ببخشید و در هر شرایط آب و هوایی نگران نباشید. استفاده از پمپ بتن برای دسترسی به غیرقابل دسترس ترین نقاط می تواند بسیار کارساز باشد. با پمپ بتن خیالتان از کیفیت بتن ریزی راحت خواهد بود. 

پیشنهادات فروش تجهیزات اجرای بتن

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز