درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

دیوار ضد زلزله

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: دیوار پوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۲۶۱
دیوار ضد زلزله

هم اکنون وقوع بلایای طبیعی بالاخص زلزله از جمله دغدغه های روز بشر محسوب شده و هر روزه به حجم استرس و اضطراب ناشی از آن افزوده می گردد. اکثر نگرانی ها حاصل از ساختار ناامن و غیراستانداردی است که مطابق با رشد و تراکم جمعیت شهرهای کشور رو به صعود می باشد و جان بسیاری از شهروندان را در جای جای کشور به خطر می اندازند. با این حال غالب سازندگان به توصیه های ایمنی ساخت و ساز توجه نکرده و به ساختمان سازی طبق روش های دیرینه ادامه می دهند. این در حالی است که نادیده گرفتن توصیه های ایمنی و سهل انگاری در برخی امور مرتبط به ساخت و ساز می تواند جان کثیری از افراد را بستاند و آن ها را در معرض خطرات جبران ناپذیر قرار دهد.

در نقطۀ مقابل ساختمان های ناامن، ساختار غیرمستحکم و سهل انگاری های ساختمان سازها و معمارها سازه ها و ساختمان هایی هستند که مطابق با رعایت یک سری اصول ایمنی، بهره گیری از مصالح ساختمانی مناسب و تکنیک های ساخت و ساز ایمن ساخته می شوند. این نوع از ساختمان ها تحت عنوان ساختمان ضد زلزله شهرت یافته اند و تفاوتشان با دیگر سازه های معمول در مصالح ساختمانی به کار رفته در آن هاست. به طور مثال، آجر در چنین سازه هایی جا نداشته و سنگ های کمتری به نسبت در آن ها به کار برده شده است. علاوه بر این، تیرآهن های موجود در این سازه ها به قدری کاهش می یابد که وزن کل سازه بسیار کم شود. و هرچه سازه سبک تر باشد در برابر زلزله مقاوم تر است. زیرا که آوار حاصله وزن ندارد. 

دیوار ضد زلزله تحت عنوان دیگر ایزی وال شناخته شده است. ایزی وال نمونه ای از دستاوردهای موفقیت آمیز محققان ایرانی می باشد که ضمن کاهش دادن وزن یک سازه به مقاومت ناشی از ضربه و زلزله می افزاید. خلاف تصور عموم که استفاده از مصالح ضد زلزله گران قیمت بوده و موجب افزایش قیمت تمام شده ساختمان می گردد، ایزی وال باعث گردیده تا قیمت کل ساختمان 15 درصد کاهش پیدا کند.

ایزی وال همان دیوار کامپوزیت معدنی بوده و در واقع جزء پانل های فوق العاده سبک به شمار می آیند. این دیوارها در هر متر مکعب دارای یک پنجم وزن دیوار معمولی بوده و حدود 40 کیلوگرم وزن دارند. آن چه باعث ضد زلزله بودن این دیوار شده است یک لایه توری از جنس پلی پروپیلین بوده که درون آن جای گرفته است.

این دیوارها علاوه بر مقاومت در برابر لرزش های ناشی از زمین لرزه در برابر آتش سوزی، نفوذ هرگونه آب و رطوبت حاصل از بارش، صدا و حرارت مقاوم می باشد. ضمن آن که این دیوارها جزء سبک ترین دیوارهای کشور به شمار می روند از لحاظ مقاومت در رده بسیار بالایی قرار گرفته و می توان هر جسم سنگین خانه را به آن نصب نمود.

پیشنهادات فروش دیوار پوش

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز