درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

مزایا و معایب آبگرمکن خورشیدی که قبل از خرید باید بدانید!

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های گرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۳۵۳۱
مزایا و معایب آبگرمکن خورشیدی که قبل از خرید باید بدانید!

قیمت آبگرمکن خورشیدی به همراه خرید آنلاین

مزایای آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی انرژی خود را از خورشید می گیرد و با آن انرژی آب را گرم می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای آن که در مصرف سوخت  صرفه جویی شود یکی از بهترین انواع آبگرمکن ها می تواند آبگرمکن خورشیدی و استفاده از آن باشد چرا که این آبگرمکن ها نیروی خود را از انرژی خورشیدی می گیرند. انواع آبگرمکن خورشیدی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند و شما می توانید با استفاده از نیروی طبیعی انرژی مورد نظر را تهیه کنید. در کشورهای پیشرفته این نوع آبگرمکن ها از استقبال بالایی برخوردار هستند.

مزایای آبگرمکن خورشیدی

این نوع آبگرمکن ها دارای مخزن پر فشار می باشند که باعث می شود تحمل آب شهر را داشته باشند. مخازن این نوع آبگرمکن ها به طور مستقیم به آب شهر وصل می شوند و مصرف کننده آب گرم پر فشار استفاده می کند. اتصال آّب گرم به لوله های آب ساختمان بلا مانع است و می توان خروجی آب گرم را به آب گرم مصرفی، پیش گرم موتورخانه یا پیش گرم پکیج وصل کرد.

انواع آبگرمکن خورشیدی 

آبگرمکن های خورشیدی دارای انواع مختلفی هستند که می توان آنها را به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد:

  • ترموسیفون
  • پمپ دار تحت فشار
  • برگشت ثقلی

مهم ترین قسمت هر سیستم خورشیدی، کلکتور‌ می ­باشد که با جذب انرژی تابشی وروردی از خورشید و تبدیل آن به حرارت، این حرارت را به سیالی که داخل کلکتور جریان دارد، انتقال می­ دهد. بنابراین انرژی خورشیدی جمع شده، به وسیله ی سیال در گردش به صورت مستقیم برای تولید آب داغ منتقل می شود.
شما با استفاده از آبگرمکن خورشیدی در حفظ بیشتر منابع فسیلی که رو به پایان هستند صرفه جویی می کنید. در نظر داشته باشید با آبگرمکن خورشیدی و استفاده از نور خورشید می توانید خیال خود را راحت کنید. فراموش نکنید انرژی خورشید انرژی بی کران است!

آبگرمکن خورشیدی

از معایب آبگرمکن های خورشیدی که در گذشته وجود داشته است!

از گذشته تاکنون بهره گیری از انرژی خالص خورشیدی جزء ایده آل های مصرف انسان بوده است. استفاده از انرژی خورشیدی به دلیل تجدیدپذیر بودن و نیز رایگان بودن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. انواع آبگرمکن خورشیدی از وسایل حائز اهمیت در این عرصه می باشد که به وسیله انرژی خورشیدی قادر به گرم نمودن آب مصرفی است. به طور کلی آبگرمکن های خورشیدی جدا از آن که از لحاظ کارکرد دارای انواع متفاوت می باشند، کار اصلی شان گرم نمودن آب به وسیله انرژی خورشیدی است. آبگرمکن های خورشیدی با آن که کارایی نسبتا خوبی برای فصول گرم ارائه داده اند اما در تمام کشورها از استقبال بالایی برخوردار نیستند. 

عدم کارایی آبگرمکن های خورشیدی در زمستان از مشکلات حائز اهمیت این نوع آبگرمکن ها بوده است. زیرا این آبگرمکن ها در فصل سرما مصرف بیشتری داشته و نیاز به منبع دیگری تحت عنوان سیستم پشتیبان دارند. اما پپیشرفت تکنولوژی این ایرادات کاملا حل کرده و آبگرمکن خورشیدی یکی از بهترین روش برای گرم کردن حتی در فصول سرد می باشد.

با  توجه به این که  مشکلاتی در گذشته در آبگرمکن های خورشیدی بوده به صورت کامل حل شده و شما با انتخاب بهترین نوع از آبگرمکن های خورشیدی می توانید در مصرف انرژی و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

آبگرمکن خورشیدی 1

پیشنهادات فروش سیستم های گرمایشی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز