درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

مزایا و معایب انواع کفپوش ها

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۱۷۶
مزایا و معایب انواع کفپوش ها

امروزه کفپوش ها نقش عمده ای را در ظاهر و دکوراسیون داخلی خانه ایفا کرده اند. از گذشته تا به حال کفپوش ها جزء اصلی یک خانه به شمار رفته است اما به دلیل تغییرات گسترده ای که در زمینه تولید کفپوش ها صورت گرفته است موجب گردیده تا امروز از کفپوش های دارای متریال نوین استفاده گردد. ما در این مقاله قصد داریم برای شما انواع کفپوش های متداول را بررسی نمائیم. شناخت شما نسبت به انواع کفپوش ها باعث می گردد تا به انتخاب مناسب و شایسته ای در این زمینه دست یابید.

در گذشته از کفپوش های سنگی نظیر سنگ آهک، مرمر، کاشی و به تدریج گذشت زمان از سرامیک و موزائیک بیشتر استفاده می شد. کفپوش های سنگی به دلیل دوام، ماندگاری و زیبائی ظاهری در گذشته برای نمای داخلی و حتی خارجی بهره برداری می شد. از میان کفپوش های نام برده شده در فوق، سنگ آهک از کهن ترین کفپوش هاست که بقایای آن هنوز در ابنیه تاریخی مشهوری نظیر اهرام ثلاثه مصر هویداست. این نوع کفپوش همچنان قابل استفاده می باشد اما به دلیل ورود کفپوش های نوین کمتر مورد توجه عموم است.

سنگ مرمر از زیباترین کفپوش هاست و به دلیل تنوع در نوع ظاهر، طرح و رنگ این نوع کفپوش حق انتخاب بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس از این جهت، شما قادر هستید هرگونه سنگ مرمر را متناسب با دکوراسیون داخلی خانه تان انتخاب کنید. در گذشته نسبت به حال از سنگ مرمر بیشتر استفاده می شد. زیرا که سنگ مرمر در حال حاضر جزء سنگ های لوکس، وزین و قیمتی محسوب می گردد اما با انتخاب سنگ مرمر می توانید به خانه تان ظاهری باشکوه ببخشید. 

سرامیک، موزائیک و در کل کفپوش های سنگی به دلیل سرد بودن سطح آن ها کمتر مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است. اما برای آن دسته از افرادی که در نواحی گرمتر ساکن هستند و برای ظاهر لوکس و زیبا اهمیت قائل هستند انتخاب مناسبی می باشد. علاوه بر مزایای فوق، کفپوش های سنگی از نظر نظافت آسان تر هستند و با یک دستمال نم دار قابلیت پاکیزه شدن دارند.

امروزه کفپوش های جدیدتری تحت عناوین متفاوت نظیر PVC وارد و عرضه شده اند. در این نوع کفپوش ها از متریال جدیدتری نظیر پلاستیک استفاده شده است. این کفپوش ها از نظر دوام، قیمت و نما بسیار موفق عمل کرده است و در بسیاری از اماکن پر تردد و در معرض سایش بهره برداری می شود. کفپوش های PVC قابلیت شستشو دارد و نصب بسیار آسان آن ها مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین، اجرای آن ها از دردسر کمتری نسبت به کفپوش های سنگی دارد.

از گذشته تاکنون کفپوش های دیگری نظیر موکت و پارکت رواج داشته است. موکت یک کفپوش پارچه ای بوده که تقریبا با نسل جدید کفپوش های تولید و عرضه شده بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد. اما کفپوش های پارکت همچنان جزء محبوب ترین کفپوش ها قرار دارد. این نوع کفپوش های چوبی ظاهری بسیار زیبا، دوام نسبی و طبع گرم داشته که عموم افراد تمایل دارند این نوع کفپوش ها را نصب و اجرا نمایند. کفپوش های پارکت چوبی در برابر نم و رطوبت دوام چندانی ندارد اما قیمت آن ها به نسبت کفپوش های جدید بالاتر است.

 

پیشنهادات فروش کفپوش

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز