درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

انواع قالب یوبوت

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۷۴۸
انواع قالب یوبوت

مشاهده پیشنهادات فروش و قیمت انواع قالب یوبوت

امروزه از قالب های یوبوت جهت حذف بتن بلا استفاده و ایجاد نمودن حفره های درون دال استفاده می گردد. دو مورد فوق منجر به سبک وزن شدن دال و نیز پوشش دهانه می شود. از این رو، می توان گفت قالب های یوبوت در صنعت مدرن ساخت از اهمیت دو چندان برخوردار می باشند. در صنعت مدرن ساخت ایران قالب های یوبوت به چهار نوع عمده تقسیم شده اند که ما در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم تا شما را با انواع قالب های یوبوت آشنا سازیم.

قالب های یوبوت تک

این نوع از قالب های یوبوت جزء نخستین قالب های یوبوت تولید و عرضه شده می باشند. قالب های یوبوت تک به صورت یک تکه بوده که به طور عادی در ابعاد 52 در 52 سانتی متر موجود هستند. قالب های یوبوت تک از زیر باز بوده و دارای پایه های مرتفع می باشند. این پایه های مرتفع که گاها دارای ارتفاع مختلف هستند، مانع از حرکت بی جا حین بتن ریزی شده و حد فاصل بین قالب ها را تعیین می کند. باز بودن زیر قالب های یوبوت تک موجب گردیده تا پس از بتن ریزی تا 10 سانتی متر هوا درون قالب محبوس شده و از مصرف بتن بیشتر جلوگیری شود. از مزایای این نوع از قالب ها می توان به هزینه کم و سرعت تولید بالا اشاره داشت.

قالب های یوبوت دوبل

پس از قالب های یوبوت تک قالب های یوبوت دوبل تولید و عرضه شده اند تا بتوانند معایب موجود در قالب های تک را برطرف نمایند. این قالب ها خلاف قالب های تک به صورت دو تکه بوده و از هر دو طرف بسته می باشند. از مزایای این امر می توان به حجم کاهش یافته در حمل و انبار و پیشگیری از نفوذ بتن بیشتر به آن اشاره نمود. اما معایب این نوع از قالب ها نسبت به قالب های تک هزینه بالاتر و سرعت تولید پائین تر می باشند.

قالب های یوبوت بادی

هزینه کمتر قالب های یوبوت بادی از مهم ترین مزایای آن به شمار رفته است. اما هزینه کمتر موجب گردیده تا معایب آن به شدت در قیاس با قالب های ذکر شده در فوق به چشم بیاید. از پراهمیت ترین معایب قالب های بادی باید به بالازدگی و فرورفتگی حین بتن ریزی اشاره داشت. و این قالب ها به دلیل ابعاد کوچکتر به تیرهای بیشتر و مصرف بتن زیادتر نیاز داشته که این خود موجب گردیده تا وزن بالاتری نسبت به قالب های دیگر داشته باشد.

قالب های یوبوت پلی استایرن

جنس پلی استایرن همواره به دلیل سبک سازی در صنایع ساخت مطرح بوده است. اما این جنس در برابر حرارت و آتش سوزی اصلا مقاوم نبوده و پس از اقدام آتش سوزی تا 20 دقیقه بعد منفجر می گردد. انفجار در آتش سوزی باعث می گردد تا گازهای سمی ناشی از پلی استایرن پخش شود که از خطرناک ترین معایب این نوع قالب ها به شمار رفته است. تحقیقات انجام گرفته بر روی این نوع قالب این معایب را در سایر قالب ها نشان نداده است.

 

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز