درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

معایب سقف عرشه فولادی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سازه های فولادی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۶۹۳
معایب سقف عرشه فولادی

مشاهده پیشنهادات فروش و قیمت سقف عرشه فولادی

 

عرشه فولادی چیست؟

 

عرشه فولادی یک ورق فولادی شیاردار است که توسط تیرهای فولادی یا میله ها، پشتیبانی و تقویت می شود. آنها برای حمایت از بتن یا لایه های عایق سقف استفاده می شوند. عرشه فولادی برای تهیه و تولید یک محصول کارآمد و برای استفاده در سقف ها و کف ساختمان طراحی می شوند.


از آن جا که روش های معمول و سنتی اجرای سقف زمان بر، هزینه آور و دشوار است، کارشناسان در زمینه ساخت و ساز سازه ها و ساختمان ها، روش های نوین اجرای سقف نظیر اجرای سقف عرشه فولادی را پیشنهاد می کنند. سقف عرشه فولادی از جدیدترین روش های اجرای سقف می باشد که در عصر مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است. از دلایل حائز اهمیت اجرای این نوع سقف می توان به سرعت در اجرا، حذف متریال های اضافه و نیز هزینه کمتر اشاره نمود. همچنین، سقف عرشه فولادی متشکل از ورق های گالوانیزه بوده و بدون هیچ گونه میلگرد و قالب بندی اجرا می گردند.

در حال حاضر اجرای سقف عرشه فولادی دارای سریع ترین سرعت اجرای ممکن می باشد. سقف عرشه فولادی با استفاده از دو متریال ورق فولادی گالوانیزه و گل میخ بهره برداری شده و اجرای آن به وسیله بتن ریزی و آرماتوربندی صورت می گیرد.

 

مزایای سقف عرشه فولادی

 

بسیاری از کارشناسان، مهندسین و کارفرمایان در زمینه ساخت سازه بر این باورند که مزایای سقف عرشه فولادی آن قدر زیاد است که می توان از معایب آن چشم پوشی نمود. همانطور که سقف عرشه فولادی از سبک وزن ترین سقف های ممکن می باشد، در امر سبک وزن شدن کلی سازه نقش بسزایی ایفا کرده است. بنابراین، سازه ای که با تکنولوژی مربوط به این نوع سقف ساخته می گردد دارای مقاومت دوچندان در برابر ضربه و لرزش ناشی از زمین لرزه می باشد. 

 

معایب سقف عرشه فولادی و راه حل های رفع آن

 

همانطور که سقف عرشه فولادی از مزایای منحصر به فردی در اجرا برخوردار بوده معایبی نیز دارد که نمی توان به سادگی از آن ها چشم پوشی نمود. ما در این مقاله به معایب سقف عرشه فولادی پرداخته ایم.

آن چه که در مبحث اجرای سقف عرشه فولادی به میان آمده است سختی اجرای آن می باشد. اجرای سقف عرشه فولادی نیازمند تمهیدات لازمه است که از دشواری های کار محسوب می شود. علاوه بر این، لرزش این نوع سقف ها از مطرح ترین معایب ایجاد شده محسوب می شود. اگرچه در صورتی که سقف عرشه فولادی مطابق با استانداردها و ضوابط موجود و ثبت گردیده در آئین نامه مبحث دهم مقررات ملی ساختمان اجرا شود، دچار لرزش های شدید نمی شود. 

عوامل زیادی در لرزش سقف عرشه فولادی نقش دارد که از آن ها باید به فاصله تیرریزی بین تیرهای فرعی، انتخاب نادرست در ضخامت ورق فولادی، ارتفاع عرشه و مشکلات اجرا اعم از کیفیت نامطلوب فرمینگ، عدم رعایت حداقل بتن ریزی و اجرای نادرست عرشه اشاره داشت. 

هر کدام از عوامل منجر شده به لرزش سقف عرشه فولادی راهکارهای مختص خود را دارند که در صورت رعایت آن ها می توان تا حد زیادی از لرزش ها کاست.

پیشنهادات فروش سازه های فولادی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز