درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نقش تیرچه در ساختمان چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: لشگری
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۴۴۷
نقش تیرچه  در ساختمان چیست؟

تیرهای کف ساختمان عناصر ساختاری ساختمان هستند که  بخشی از زیر کف را تشکیل می دهد، ساختاری که زیر کف هایی است که مردم روی آن راه  می روند. زیر پوششها برای حمایت از کفپوش طراحی شده اند و ساختمان خود را سخت تر و پایدار تر می کنند تا بتوانند سال ها از استفاده سنگین راضی شوند. به طور معمول عمود بر پرتوها اجرا می شوند و با چارچوب حمایتی سازه ارتباط برقرار می کنند تا آن را تقویت کند.

بسیار مهم است که نوارهای کف را به درستی نصب کنید. فاصله آنها برای ایمنی مهندسی حیاتی است و باید کاملا سطح صاف داشته  باشند، یا کف ناهموار باشد. چوب با کیفیت بالا نیز باید مورد استفاده قرار گیرد، زیرا خم شدن و انحراف در تخته های چوبی کف و ساختمان را از بیرون می اندازد، باعث مشکلات ساختاری و مسائل ایمنی می شود. علاوه بر این، پیمانکاران باید در مورد سهولت دسترسی به تعمیرات و سایر پروژه ها در هنگام نصب زیر کف فکر کنند.

لوله کشی، خطوط برق ممکن است در زیر کف در هنگام ساخته شدن، و یا بعد از آن نصب شود. هنگامی که ساختمان احداث می شود، فکر کردن در مورد این مسائل پیش از زمان بسیار مهم است؛ زیرا میله های بد طراحی شده می توانند ساخت و ساز را بسیار سخت تر از آنچه که باید باشدرو به رو کنند.مهندسین نیز باید در مورد مسائلی نظیر پتانسیل نفوذ آب به زیر کف، که می تواند مشکلات ساختاری را در ساختمان ایجاد کند، فکر کند.

 

برچسب ها:
تیرچه

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز