درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

برای خرید درب ضد سرقت، کدام قفل مناسب است؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: درب
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: فاطمه قائم مقامیان
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۵۴۵
برای خرید درب ضد سرقت، کدام قفل مناسب است؟

از حدود 4000 سال پیش، درب ها مجهز به قفل بوده اند. امروزه سیستم های متنوعی برای تامین امنیت و مجهز کردن درب های ورودی وجود دارد. درب های ضد سرقت به علت ساختار متفاوتشان در مقایسه با درب های ورودی معمولی مقاوم تر و دارای امنیت بیشتر هستند. این درب ها از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس قوی تر از درب های دیگر هستند. همچنین این درب ها در برابر گرما و سرما، رطوبت و صوت عایق بوده و دارای انواع لوکس می باشند.

برای خرید درب ضد سرقت، ابتدا لازم است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشیم و تفاوت های آن را برای انطباق با نیاز خود، تشخیص دهیم. قیمت درب ضد سرقت هم موضوع قابل توجه دیگری است که حتما در تصمیم گیری شما تاثیر گذار است.

قفل درب ضد سرقت ممکن است به وسیله کلید و یا به صورت هوشمند باز شوند. قفل های کلیدی درب ضد سرقت، کامپیوتری و دارای دو کلید اصلی و فرعی هستند که امکان ساخت مجدد از کلید ها وجود ندارد و اگر هم امکان کپی و ساخت مجدد وجود داشته باشد نیازمند وقت زیادی است و همین ویژگی امکان سرقت را تقریبا به صفر می رساند. قفل های هوشمند هم قفل هایی هستند که بر روی درب ضد سرقت نصب می شوند و نیازی به کلید ندارند و پس از هر بار خروج شما درب به صورت اتوماتیک قفل می شود.

به طور کلی پنج روش اصلی برای تامین امنیت درب های ورودی ساختمان وجود دارد:

قفل های کارتی
قفل های دارای صفحه کلید
فرستنده های رادیویی
قفل مغناطیسی
سیستم ورودی تلفنی

درب های ضد سرقت

از آن جا که هر کدام از این سیستم ها نیاز به هماهنگی با درب دارند، باید در نصب درب مناسب دقت کنیم. برای این که بدانید کدام قفل برای درب خانه شما مناسب تر است به معرفی انواع آن می پردازیم. همچنین توجه داشته باشید که این روش را هم می توان جداگانه و هم به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار داد.

کارت کشیدن (Card Readers)

یکی از آسان ترین روش ها برای تامین امنیت درب، کارت خوان است. این سیستم مبتنی بر کارت هایی است که فقط برای افراد مشخص و مطمئن صادر می شوند. همچنین این سیستم امکان دادن اجازه به افراد مختلف برای دسترسی به سطوح مختلف را فراهم می کند. ممکن است بیش از یک منطقه وجود داشته باشد که قصد داریم تنها به بعضی از افراد امکان دسترسی به آن جا را بدهیم. سه روش اصلی برای خواندن کارت وجود دارد: بارکد، نوار مغناطیسی، یا  RFID. در روش نوار مغناطیسی، دارنده کارت نیاز دارد تا کارت را از به وسیله یک کارت خوان مورد استفاده قرار دهد. این روش باعث کندی می شود و زمان بر است اما این امکان را ایجاد می کند تا پرسنل امنیتی بهترین و بیشترین نظارت را بر روی کاربر کارت داشته باشند. بارکد ها سریع تر هستند و زمان کمتری نیاز دارند. در این روش تنها کافیست کارت در نزدیکی کارت خوان نگه داشته شود تا بتواند آن را اسکن کند. کارت RFID حتی بدون نمایش هم قابل شناسائی است. این نوع کارت به ویژه برای رانندگان مناسب است تا نیازی به نزدیک شدن به کارت خوان نداشته باشند.

فشار دادن دکمه های درست

قفل های صفحه کلید دار از یک صفحه کلید عددی یا الفبایی جهت ایجاد دسترسی استفاده می کنند. این سیستم می تواند برای هر کسی یک رمز عبور یا شماره مشخص داشته باشد یا این که می توانید کد های مختلف را برای افراد مختلف تعریف کنید. این نوع سیستم امنیتی دارای مزیتی بیش از یک کارت خوان است و با این سیستم با استفاده از یک کارت گمشده یا دزدیده شده نمی توان وارد سیستم شد.

ارسال سیگنال های مثبت

این دستگاه معمولا برای باز کردن درب های گاراژ اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. فقط با فشار دادن یک دکمه بر روی فرستنده یک سیگنال برای سیستم درب بازکن اتوماتیک و یا پرسنل امنیتی فرستاده می شود. این سیستم، مناسب درب های بزرگ است که به آرامی باز می شوند.

قفل مغناطیسی

قفل مغناطیسی بیش از آن که یک پروژۀ امنیتی باشد، مکانیزم قفل است. به همین دلیل، اغلب باید در ترکیب با برخی از سیستم های امنیتی دیگر مانند کارت خوان یا صفحه کلید استفاده شود. این نوع قفل در مقایسه با قفل های مکانیکی، دو مزیت دارد. این قفل به دلیل این که بخش متحرک ندارد، دوام بیشتری خواهد داشت. این قفل دارای سیستم الکتریکی خاصی است که می تواند با سیستم الکتریکی ساختمان و یا ترجیحا یک باطری مجزا شارژ شود. در صورت قطعی برق، قفل ها به سرعت آزاد می شوند و امکان خروج اضطراری را فراهم می کنند. این قفل ها بسیار قوی تر از آن چه فکر می کنید هستند.

سیستم ورودی تلفنی

سیستم های ورودی تلفنی شبیه به سیستم های دوربین مدار بسته هستند، چرا که لازم است یک نفر اجازه ورود به افراد را بدهد. تفاوت اصلیشان این است که به جای استفاده از یک شناسه تصویری، از یک شناسه صوتی استفاده می کند. این تفاوت در مقایسه با سیستم دوربین مدار بسته، امکان تخصیص کلمات کد، برای هر کسی که از این سیستم استفاده می کند، است. همچنین معمولا این سیستم به لحاظ قیمت، ارزان تر از دوربین مدار بسته است.

در پایان خوب است بدانید برای خرید درب ضد سرقت، امکان سفارش انواع ایرانی آن نیز وجود دارد.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز