درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

عایق حرارتی، تجربه آرامش و صرفه جوئی در مصرف انرژی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تاسیسات
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: فاطمه قائم مقامیان
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۱۷
عایق حرارتی، تجربه آرامش و صرفه جوئی در مصرف انرژی

انواع عایق های حرارتی


1-    پتوهایی از جنس فایبرگلاس – به صورت رولی و پانلی


پتو های فایبرگلاس که به صورت رولی و پانلی در دسترس هستند، از رایج ترین و پر کاربرد ترین انواع عایق های حرارتی است. این عایق شامل الیاف منعطف و نرم و معمولا از جنس فایبرگلاس است. همچنین این عایق ممکن است از پشم معدنی، الیاف پلاستیکی و الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم گوسفند نیز تولید شود. این عایق در برابر شعله مقاوم است و نصب آن آسان است.

2-    عایق بلوک بتنی


بلوک های بتنی در ساخت بنا ها و دیوار ها کاربرد فراوان دارد و چندین راه برای عایق کردن آن وجود دارد. اگر داخل بلوک ها خالی باشد، می تواند با عایق پر شود که این کار موجب صرفه جوئی در سوخت و کاهش مصرف انرژی می شود. نصب عایق حرارتی در میان بلوک ها بسیار موثر است. دیوار های بلوک بتنی عموما به صورت عایق و بلوک هائی که عایق هستند تولید می شوند. همچنین این دیوار ها از داخل هم می توانند عایق شوند.

3-    پانل های نرم یا سخت از پلی یورتان یا پلی استایرن 


پانل های پلی یورتان یا پلی استایرن، از انواع عایق حرارتی اند که پانل های محکمی بوده و می توانند به منظور عایق بندی حرارتی سقف و عایق حرارتی دیوار ها استفاده شوند. این فوم ها می توانند در سطح داخلی یا خارجی دیوار قرار بگیرند. فوم سخت، دارای مقاومت حرارتی بالائی است و تا 2 برابر بیشتر از عایق های دیگر با همین ضخامت، اثر بخشی دارد و از انتقال حرارت جلوگیری می کند. مواد مورد استفاده در این فوم ها شامل پلی استایرن، پلی ایزوسیانورانت و پلی یورتان است.

4-    عایق هایی از جنس ذرات حجیم شده سلولزهای بازیافتی 


این عایق شامل ذرات کوچک فیبر، فوم یا سایر مواد است. این ذرات کوچک، یک متریال عایق را ایجاد می کنند که می توانند با هر فضائی بدون آسیب یا تغییر ساختار منطبق شود. این قابلیت انطباق باعث می شود که عایق پرشده به خوبی برای انبساط و مکان هایی که برای نصب انواع دیگر عایق ها مشکل است مناسب باشد.
شایع ترین انواع مواد مورد استفاده برای این عایق عبارتند از سلولز، فایبرگلاس و پشم معدنی. همه این مواد با استفاده از مواد زائد بازیافتی تولید می شوند. سلولوز در درجه اول از روزنامه چاپی ساخته شده است. اکثر محصولات فایبرگلاس شامل 40 تا 60 درصد شیشه بازیافت شده است. پشم معدنی معمولا از 75٪ محتوای قابل بازیافت بعد از تولید، ساخته می شود. 

5-    صفحات نیمه شفاف مانع انتقال حرارت 


بر خلاف اکثر سیستم های عایق بندی که با خاصیت نارسانائی مانع انتقال حرارت هستند، این عایق ها از طریق انعکاس و بازتابش، مانع انتقال حرارت می شود و معمولا مناسب عایق حرارتی سقف شیروانی و اتاق های زیر شیروانی و فضا های این چنینی هستند. عایق های نیمه شفاف در درجه اول موجب کاهش گرمای تابستان و در درجه دوم موجب کاهش هزینه های تهویه می شوند. عایق بازتابی معمولا از فویل های آلومینیومی که دارای خاصیت انعکاس بالا هستند، ساخته می شوند. این عایق اغلب شامل پوشش هائی از جنس، کاغذ کرافت، فیلم های پلاستیکی، پلی اتیلن یا مقوا باشد.

6-    صفحات فیبر


این عایق شامل مواد پشم شیشه است که مقاومت مکانیکی متوسط در برابر انتقال حرارت دارد. البته این عایق مقاومت کمی در برابر آتش سوزی دارد.

7-    عایق اسپری فوم 


مواد عایق فوم مایع را می توان در محل ریخت یا تزریق کرد. عایق فوم می تواند روی دیوار ها، روی سطوح اتاق شیروانی یا زیر کف ها به عنوان عایق قرار گیرند. بعضی از این عایق ها می توانند کوچک ترین حفره ها را پر کنند و عایق هوای موثری ایجاد کنند.

پیشنهادات فروش تاسیسات

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز