درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

محافظت از نرده چوبی خارج ساختمان

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: نرده - پله- حفاظ
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: فاطمه قائم مقامیان
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۲۹۵
محافظت از نرده چوبی خارج ساختمان

رنگ آمیزی و آب بندی برای استفاده در فضای باز، از ضروری ترین راه های حفاظت از چوب و نرده های راه پله است.

روش های محافظت از نرده چوبی راه پله

از رایج ترین روش ها برای محافظت از نرده چوبی پله، پوشاندن مناطق قابل نفوذ و آسیب پذیر به وسیله انواع پوشش های محافظ ضد آب، شامل ملاس است و برخی از پوشش ها هم حاوی متریالی جهت جذب اشعه ماوراء بنفش هستند که از چوب در برابر تابش نور خورشید محافظت می کنند. این مواد با دو فرمولاسيون، یکی با پایه روغن و دیگری بر پایه آب در دسترس هستند و مواد آن بر پایه آب یا روغن هستند. رزين ها نیز از طريق آب بندی و مقاومت در برابر نفوذ آب در حفره های چوب، از آن در برابر تاثیرات مخرب آب و هوا محافظت می کنند.

پوشش های محافظ نرده چوبی مبتنی بر آب، در مقایسه با فرمول های روغنی و نفتی، راحت تر تمیز می شوند، بوی کمی دارند و اغلب ارزان تر هستند. با این حال، میزان مصرف پوشش های با پایه آب، بیشتر از پوشش های با پایه روغن است و همچنین برای استفاده بر روی فلز نیز، پوشش های محافظ مبتنی بر آب، دوام زیادی ندارد.

برای افزایش مقاومت چوب مورد استفاده در نرده های خارجی ساختمان و اثربخشی بیشتر پوشش های محافظ، پیش از رنگ آمیزی یا آب بندی، لازم است چوب را تحت فشار قرار دهند تا رطوبت موجود در آن خارج و کاملا خشک شود. وجود رطوبت در چوب می تواند از نفوذ رنگ جلوگیری کند و برای این که کاملا خشک شود لازم است بین 2 تا 4 هفته در معرض تابش نور خورشید و جریان هوا قرار بگیرد.

وقتی نرده های چوبی در معرض نور خورشید قرار می گیرد، اشعه ماوراء بنفش می تواند به مرور زمان به الیاف آن آسیب رسانده و موجب تغییر رنگ در سطح چوب شود. بهترین روش برای بازسازی و ترمیم ظاهر چوب، شستشوی آن با فشار بالا و یا با ماسه است. با این حال که ماسه پاشی بسیار دشوار و وقت گیر است و شستشوی با فشار روش راحت تری است، اما می تواند باعث ایجاد شکاف و شکنندگی آن شود. با توجه به این که نرده چوبی پله ها، به نوعی محافظ و تکیه گاه محسوب می شوند، لازم است در نحوه نگهداری آن ها، ملاحظات ویژه ای را در نظر بگیرید.

به طور کلی، بهتر است پیش از ایجاد لکه ها و منافذ جدید بر روی سطح نرده ها، منافذ قدیمی را ترمیم کنید، به ویژه اگر موجب تغییر رنگ و کیفیت چوب شود. شیار ها و منافذ قدیمی معمولا از طریق منافذ جدید بیشتر خود را نشان می دهند.

یکی از مواردی که اغلب در رابطه با محافظت از نرده های چوبی نادیده گرفته می شود، استفاده از براق کننده است. براق کننده ها می توانند به سادگی بر روی سطح چوبی نرده های راه پله، اسپری شوند و ظرف مدت کوتاهی (معمولا چند دقیقه)، خشک شوند و پس از آن شستشو داده می شود. این کار بسیار راحت و سریع است اما تاثیرات مطلوب زیادی در حفاظت از چوب دارد.

پیشنهادات فروش نرده - پله- حفاظ

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز