درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

آموزش جوشکاری آهن

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: ماشین و ابزار آلات سبک ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۰۶۰۲
آموزش سریع جوشکاری | چگونه جوشکاری کنیم؟

جوشکاری آهن یک کار باظرافت و دقیق است که نیاز به حرارت زیاد و اغلب تجهیزات گران قیمت دارد. در این مطلب، ابتدا دمای مناسب برای جوشکاری آهن و سپس طریقه جوش دادن قطعات آهنی به یکدیگر را توضیح خواهیم داد. برای آموزش جوشکاری آهن شما نباید فقط به خواندن یک مقاله کوتاه اینترنتی بسنده کنید، هر چند که آن آموزنده و حاوی اطلاعات مفید باشد. با این حال، مطالعه این قبیل مقاله های آموزشی می تواند به درک اصول اولیه جوشکاری کمک کند و شما را برای شرکت در یک دوره آموزشی آماده کند و یا به شما کمک کند تا بر یک پروژه جوشکاری که توسط جوشکاران و افراد متخصص انجام می شود نظارت کنید و بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید.

 

چطور قطعات آهنی را به هم جوش دهیم؟


دمای مناسب برای جوشکاری آهن


1- هنگام جوشکاری آهن از دماهای بین 150 تا 500 درجه فارنهایت (معادل 65 تا 260 درجه سانتیگراد) دوری کنید، چرا که این یک محدوده دمایی خطرناک برای آهن است که جوشکاری در آن سخت است. استفاده نکردن از این درجه حرارت ها معمولا بدان معناست که باید آهن را قبل از جوش دادن و در حین آن، گرم کرده یا خنک کردن نگه دارید.

آموزش جوشکاری آهن


2- آن قسمت هایی از آهن را که می خواهید جوش دهید، با دمایی در محدوده  500 تا 1200 درجه فارنهایت (260 تا 649 درجه سانتیگراد یا همان سلسیوس) حرارت دهید.

جوشکاری آهن


3- آن بخش هایی از آهن که در نزدیکی محل جوش قرار دارند را خنک نگه دارید، یادتان باشد خنک نه سرد. اگر هنگام کار آن قسمت ها به طور ناخواسته سرد شدند، می توانید دستگاه جوشکاری را روشن کرده و با استفاده از آن، بخش های موردنظر را حرارت داده و به دمای دلخواه تان برسانید. 

جوشکاری آهن


4- محلی که جوش داده اید را به اندازه ای خنک نگه دارید که بتوانید به آن دست بزنید. تکه های داغ می توانند کار شما را خراب کنند و تکه های سرد خیلی طول می کشد تا گرم شوند و به دمای مناسب برای جوش دادن برسند. برای فهمیدن بهترین درجه حرارت جوشکاری برای نوع آهنی که در پروژه خود استفاده می کنید، به کتاب ها و جزوه های مهندسی خود مراجعه کرده یا از یک متخصص سوال کنید. 

جوشکاری

جوشکاری آهن


1- از تکه های آهن به عنوان درزگیر استفاده کرده و به کمک آنها درزها و شکاف ها را ترمیم و وصله کنید.

 

آموزش جوشکاری آهن


2- قطعات آهن را با جوش های کوچکی با طولی در حدود 1 اینچ (معادل 2.5 سانتی متر) به هم جوش دهید. این کار باعث می شود که در حین کار، ناحیه های نزدیک محل جوش بیش از حد گرم نشوند. 

جوشکاری


3- برای ترمیم شکاف های بزرگی که در زمان جوشکاری در آهن ایجاد می شود، از میخ یا گل میخ استفاده کنید. این تکنیک به این صورت است که ابتدا در سطح آهن سوراخ هایی ایجاد می کنید و سپس قطعه ای که قصد دارید به وسیله آن کار تعمیر و درزگیری انجام دهید را در محل موردنظر قرار داده و سپس برای تکمیل کار ترمیم، آن را جوش می دهید.

جوشکاری آهن


4- هنگامی که کار شما تمام می شود، وجود درزها و شکاف های کوچک در آهن بسیار طبیعی و موردانتظار است. در واقع، این یک اتفاق عادی و اجتناب ناپذیر در جوشکاری آهن است. برای درزگیری اتصالات و قسمت هایی که باید در برابر آب نفوذ ناپذیر باشند می توانید از انواع درزگیرها استفاده کنید. 

جوشکاری آهن

 

برچسب ها:
جوشکاری

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز