درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: ماشین و ابزار آلات سبک ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۴۵۸
پیشگیری، علائم و درمان برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

مشاهده پیشنهادات فروش انواع دستگاه جوشکاری به همراه قیمت

برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری، یک التهاب و سوزش دردناک قرنیه چشم است. قرنیه چشم، بافتی شفاف و نازک است که جلوی چشم را می پوشاند. برق زدگی چشم زمانی اتفاق می افتد که شما در معرض نور فرابنفش (اشعه (UV قرار می گیرید. برق زدگی چشم می تواند ناشی از انواع نور UV باشد، اما متداول ترین عامل آن شعله جوشکاری است.

برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری مانند آفتاب سوختگی چشم است که هر دوی آنها می توانند روی چشم تاثیر بگذارند. قرنیه چشم انسان می تواند در طول یکی دو روز خود را درمان کند و معمولا بدون به جا ماندن هیچ گونه جراحتی التیام یابد. با این حال، اگر برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری درمان نشود، ممکن است چشم شما عفونت کند. این امر می تواند جدی شده و حتی ممکن است منجر به کاهش بینایی شود.

 

علائم برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

 

این علائم عبارتند از:
•    چشم درد که ممکن است خفیف یا شدید باشد و معمولا چند ساعت بعد از حادثه شروع می شود.
•    چشم قرمز شده و ورم می کند.
•    چشم ها به نور حساس می شوند.
•    اشک آلود شدن چشمان
•    تاری دید
•    احساس می کنید که در چشم شما چیزی افتاده است.

 

تشخیص برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

 

تشخیص آن نیاز به معاینه چشم دارد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:
•    قطره های بی حس کننده: پزشک ممکن است از قطره چشم برای بی حس کردن چشم شما استفاده کند. اثر بی حسی این قطره ها به اندازه کافی می ماند تا دکتر بتواند چشمان شما را معاینه کند. اما حواستان باشد که نباید آنها را به طور منظم مصرف کرد زیرا آنها روند بهبودی و درمان چشم شما را به تاخیر می اندازند.
•    معاینه: در مرحله بعد پزشک چشم شما را معاینه می کند تا بفهمد که آسیب دیده است یا نه.
•    رنگ: سپس پزشک ممکن است رنگی نارنجی را در چشم شما بریزد. بعد از آن، اگر چشم شما در اثر جوشکاری آسیب دیده باشد، تاباندن یک نور آبی خاص به چشم می تواند این آسیب را نشان دهد. این رنگ نارنجی بی ضرر است و با اشک شما پاک می شود.

 

درمان برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

 

درمان این عارضه ممکن است شامل موارد زیر باشد:
•    قطره های گشادکننده مردمک چشم مانند تروپیکامید: این قطره گاهی اوقات برای شل کردن ماهیچه های چشم مورد استفاده قرار می گیرد که به نوبه خود باعث کاهش درد می شوند و به چشمان شما اجازه می دهند که استراحت کرده و درمان شوند. با مصرف این قطره ها قرنیه چشمان شما بزرگ تر از اندازه طبیعی خواهند شد. این اثر ممکن است چند ساعت یا چند روز طول بکشد.
•    پد چشمی: چشمان شما ممکن است با یک پد چشمی پوشانده شده تا استراحت کرده و بهبود یابند. حواستان باشد که با بستن پد چشمی و با یک چشم رانندگی نکنید.
•    آنتی بیوتیک ها: برای جلوگیری از عفونت توصیه می شود که در خانه از قطره های آنتی بیوتیک یا پمادهای چشمی استفاده کنید. توصیه های پزشک خود را در مورد چگونگی و زمان مصرف قطره یا پماد چشمی انجام دهید. همچنین ممکن است به شما یک قطره ضد التهاب و سوزش با پایه استروئید خفیف داده شود.
•    بررسی چشم: چشم شما باید 24 تا 48 ساعت بررسی می شود تا مطمئن شوید که چشمان شما در حال بهبودی است. برخی از مشکلات و آسیب ها مانند عفونت چشم، سریعا خودشان را نشان نمی دهند. اگر مشکلات جدی وجود داشته باشد، پزشک معالج شما را نزد یک متخصص چشم پزشکی می فرستد.

 

پیشگیری از برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری

 

پیشگیری بهتر از درمان است. در زیر پیشنهاداتی برای جلوگیری از برق زدگی چشم بر اثر دستگاه جوشکاری ارائه می دهیم.
•    در هنگام جوشکاری، با پوشیدن عینک ایمنی و ماسک جوشکاری، از قرنیه چشم خود در برابر اشعه  UV محافظت کنید.
•    مطمئن شوید که عینک های ایمنی جوشکاری با استانداردهای استرالیا ساخته شده اند و چشم های شما را به طور کامل می پوشانند.
•    اگر برای جلوگیری از برق زدگی چشم در حین جوشکاری، از عینک آفتابی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها پلاریزه هستند و مانع رسیدن اشعه فرابنفش جوش به چشم شما می شوند. هنگام خرید عینک آفتابی حتما برچسب روی آن را چک کنید.

پیشنهادات فروش ماشین و ابزار آلات سبک ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز