درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

مزایای بلوک های سبک پوکه ای

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: بلوک سیمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: فاطمه قائم مقامیان
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۴۹۰
مزایای بلوک های سبک پوکه ای

مشاهده پیشنهادات فروش و قیمت بلوک سبک پوکه ای

این بلوک ها از مصالح ساختمانی هستند که در انواع دیوار های خارجی، جدا کننده، نما، سقف های سبک بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. بلوک های سبک مزایای فراوانی دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 

ویژگی های بلوک سبک پوکه ای


•    وزن کم


استفاده از بلوک پوکه ای سبک، به علت وزن کم و سهولت کار، موجب کاهش هزينه و زمان اجرا می شود و حمل و نقل آن آسان تر است. علاوه بر این، وزن کم این بلوک ها باعث کاهش وزن ساختمان می شود. با توجه به این که نيروي زلزله، رابطه مستقيم با وزن ساختمان دارد، استفاده از بلوک سبک پوکه ای، آسیب های ناشی از زلزله را کاهش می دهد. به طور متوسط وزن ديوار های با بلوک پوکه ای در مقایسه با مصالح دیگر مانند آجر، تا 5/2 برابر کم تر است. 


•    عايق صوتی


به طور کلی، مصالح ساختمانی متخلخل به دلیل دارا بودن حفره های هوائی، مانع از انتقال صدا می شود و عایق مناسبی برای صوت است. 


•    عايق حرارتی


استفاده از بلوک های پوکه ای، عایق حرارت بوده و موجب کاهش چشمگیر تبادل حرارت می شوند. این بلوک ها به دلیل تخلخل و وجود منافذ هوا، موجب جلوگیری از انتقال حرارت می شوند و ضريب هدايت حرارتی 0.17w/m.k  دارند. 


•    مقاومت در برابر آتش


این بلوک ها می ‌توانند آتش را بدون این که بسوزند یا فرو بریزند، تحمل کنند به همین دلیل از گسترش آتش جلوگیری می کنند. فرآورده های پوکه معدنی به ويژه اجزاء بتنی ساخته شده با اين دانه ها مقاومت بالایی در مقابل آتش دارند و از این جهت باعث افزایش امنیت ساکنین در برابر آنش سوزی هستند.


•    حمل و نقل و جا به جایی آسان


با توجه به وزن سبک و ابعاد بزرگ این بلوک ها، جا به جایی و حمل آن به راحتی و با سرعت بیشتری صورت می گیرد. در نتیجه هزینه های مرتبط با دستمزد اجرا کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.


•    کارپذيری فيزيکی 


تراش دادن این بلوک ها، آسان است و در زمان کوتاهی می توانند جهت اجراء تاسیسات برقی ومکانیکی برش بخورند. به دلیل قابلیت میخ خوری و گیرش پیچ و رولپلاک، امکان تراش دادن، سوراخ کاری و شيارزنی کانال های کابل و لوله های تأسيساتی روی بلوک های پوکه ای به راحتي انجام می شود. بلوک های پوکه ای به راحتی به کمک فرز بريده می شوند و هنگام استفاده از تيشه، فقط محل ضربه دچار شکستگی می شود و اين خصوصیت موجب جلوگیری از هدر رفتن مصالح و پرت کمتر آن می شود. 


•    اجرای سریع


سبکی و بزرگ بودن بلوک ها، سبب می شود تا اجرای آن با سرعت و سهولت انجام شود.
 

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز