درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی، ویژگی ها و مزایا

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: فاطمه قائم مقامیان
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۳۵۰
پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی، ویژگی ها و مزایا

 

چوب به دلیل بافت و رنگی که دارد، جذابیت و قابلیت انطباق با اجزای دکوراسیون را دارد. همچنین چوب در دکوراسیون می تواند حس آرامش ایجاد کند. کفپوش چوبی، از این جهت، از محبوبیت فراوانی برخوردار است. 


تفاوت پارکت چوبی و پارکت لمینت


پارکت چوبی با لمینت (پارکت لمینت) تفاوت هایی دارند. به دلیل حساسیت هایی که پارکت های چوبی دارند، پارکت لمینت، می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد. اما این تفاوت ها کجاست و پارکت لمینت کدام محدودیت های پارکت چوبی را بر طرف می کند؟

پارکت های چوبی، انواع و اشکال متنوعی دارند. اما این محصول در کنار زیبایی، دارای ضعف هایی است. نگهداری پارکت کار آسانی نیست چرا که در برابر رطوبت، آسیب پذیر است. همچنین پارکت چوبی در برابر ضربه و خط و خش، مقاومت ندارد و به راحتی تخریب می شود. بنابراین صنعتگران به فکر اصلاح این نواقص افتادند و تولید پارکت لمینت آغاز شد. 
کفپوش پارکت لمینت، یک کفپوش صنعتی است که دارای 4 لایه فشرده است. این محصول انواع گوناگونی دارد.  پارکت لمینیت که اصطلاحاً به لمینت نامیده می شود، دارای یک لایه ملامینه است. لمینت مانند پارکت نیست و مستقیما از چوب طبیعی تولید نمی شود. اما از جمله مزایای پارکت لمینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:


مزایای پارکت لمینت 

 

لمینیت را به کف نمی چسبانند. نصب پارکت لمینت به این ترتیب است که به وسیله شیار هایی که کلیک نام دارد و اطراف لمینیت قرار گرفته، در یکدیگر قفل می شوند و نیازی به چسب ندارد. به همین دلیل کف اتاق آسیب نمی بیند. علاوه بر این، لمینت را می توان بار ها نصب کرد و امکان جا به جایی و نصب آن در محلی دیگر وجود دارد. با توجه به این که هنگام نصب پارکت لمینت، در زیر آن لایه ای از فوم پهن می شود، این محصول می تواند به نوعی نقش عایق صوت و حرارت را بازی کند. مقاومت پارکت لمینت در برابر ضربه و رطوبت، در مقایسه با پارکت چوبی بسیار بیشتر است. از دیگر مزایای پارکت لمینت، سرعت نصب آن است. اجرای پارکت لمینت از سهولت و سرعت بالایی برخوردار است و زمان زیادی نمی برد. نصب پارکت لمینت به سادگی می تواند توسط خودتان انجام شود. پس از نصب هم نیازی به ساب یا لاک ندارد.

به طور کلی به لحاظ اقتصادی در مقایسه با انواع دیگر مصالح کف، بسیار مقرون به صرفه تر است.


تنوع ظاهری پارکت لمینت


پارکت لمینت ها تنوع زیادی در شکل ظاهری دارند. ممکن است سطحی صاف و مسطح داشته باشند و یا سطحی نا هموار. بر این اساس به موارد زیر تقسیم می شوند:

پارکت لمینت صاف 

این محصول دارای سطحی صیقلی و هموار است که سطح آن جلا دارد و دارای ۳ سطح متفاوت میزان جلا، شامل کم، متوسط و زیاد است.

پارکت لمینت برجسته

این نوع پارکت لمینت دارای سطحی منظم است که وقتی آن را لمس کنید صاف است، اما برجسته به نظر می آید.

پارکت لمینت دست ساز

این محصول نیز برجسته به نظر می آید و طرح دار است و به نظر می آید که با دست تراشیده شده است.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز