درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

ایده های ناب: خانه هایی با نمای چوبی + عکس

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: نمای ساختمان
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۲
ایده های ناب: خانه هایی با نمای چوبی + عکس

پیشنهادات فروش نمای چوب

خانه های چوبی در کنار نمای فوق العاده ای که دارند (هم در داخل خانه و هم در خارج خانه قابل استفاده است)، استفاده از سیمان، آجر و بسیاری از مواد و مصالح ساختمانی دیگر را هم غیر ضروری می کنند. یکی دیگر از مزیت هایی که نمای چوبی و استفاده از چوب دارد این است که خانه را بسیار دنج و محیط آن را راحت می کند.

چه موادی در خانه ی با نمای چوبی استفاده می شود و نحوه ی مراقبت چگونه است؟

همان طور که ممکن است بدانید، چوب هم انواع و اقسام زیادی دارد از چوب راش گرفته تا چوب بلوط و... که ممکن است در دکوراسیون داخلی خانه مورد استفاده باشند. ولی در صورتی که بخواهید از چوب در نمای بیرونی خانه استفاده کنید، قطعا باید موردی مثل استحکام و دوام آن را هم در نظر بگیرید. یکی از بهترین و با کیفیت ترین و با دوام ترین انواع چوب مورد استفاده در نمای چوبی، چوب ترمووود فنلاندی است که در واقع نوعی از چوب مانند چوب زبان گنجشک است که روی آن عملیات حرارتی انجام شده و در نتیجه بسیار مقاوم می شود و برای استفاده در محیط های بیرونی، کاملا مناسب می شود که در اصطلاح به آن ترمووود می گویند.

نمای چوبی

اگر چه در صورت استفاده از چوب با کیفیت در نمای خانه، دیگر نیازی به نگرانی خاصی در مورد خراب شدن آن با گذشت زمان وجود نخواهد داشت، با این حال قطعا هر نوع چوبی نیاز به مراقبت دارد. در صورت استفاده از نمای چوبی در داخل خانه، بهتر است همیشه سعی کنید دما و رطوبت را در تعادل نگه دارید. به طور کلی هوازدگی و تماس با رطوبت آن هم به طور مداوم می تواند باعث به وجود آمدن سطوح ناهموار در روی چوب شود که یک راه حل خوب برای آن، همان ترمو کردن چوب و استفاده از چوب های ترمووود است.
این کار باعث می شود تا پایداری آن بیشتر شود.

عکس ساختمان نمای چوبی


یکی دیگر از مواردی که باعث می شود بعضی از افراد در استفاده از نمای چوبی برای خانه ی خود مردد باشند، ایجاد تغییراتی در ظاهر آن مثلا جابه جایی آن است. راه حل این کار هم بسیار ساده است، باید نصب آن را به افراد حرفه ای بسپارید چون آن ها همه ی اندازه گیری ها را به دقت انجام می دهند و می توانند از جا به جایی آن جلوگیری کنند.

استقامت خانه های چوبی چقدر است؟

هر کسی که فکر می کند که یک خانه ی چوبی، کمتر از یک خانه ی سنگی دوام دارد در واقع یک افسانه را باور دارد! تنها موضوعی که باید برای استفاده از چوب در نمای خانه بررسی شده و به آن توجه شود، این است که حتما از چوب با کیفیت و مخصوصا ترمووودها استفاده شود تا از آسیب های طبیعی مانند ریزش باران، رطوبت و ... به دور از آسیب باشد.
در ادامه چند تصویر از خانه هایی که با خلاقیت از نمای چوبی استفاده کرده اند را به شما نشان می دهیم.

نمای چوبی

نمای چوبی

نمای چوبی

پیشنهادات فروش نمای ساختمان

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز