درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

انواع سنگ های ساختمانی، ویژگی ها و مزایا

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سنگ ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۲
انواع سنگ های ساختمانی، ویژگی ها و مزایا

مشاهده پیشنهادات فروش سنگ گرانیت

1- سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یک نوع سنگ آذرین است که هم از نظر بافت و هم ساختار، دانه های متوسط تا درشتی دارد و به همین خاطر برای دیدن دانه های آن نیازی به چشم مسلح نیست و به راحتی قابل مشاهده هستند. سنگ های گرانیت بر اثر سرد شدن مواد مذاب به وجود می آیند و به همین خاطر بسیار سخت و محکم هستند.
این سنگ ها رنگ های فوق العاده زیبایی دارند و بعد از پولیش، سطح بسیار براقی مانند آینه می گیرند. از گرانیت در نمای ساختمان، پله ها و حتی مسیرهای پر تردد استفاده می شود.
رنگ: رنگ این نوع سنگ ها عموما روشن است و روی آن نقاط زیادی دیده می شود.
ویژگی های ساختمانی: از مزایای این نوع سنگ ها این است که بسیار محکم و سخت هستند، مقاومت بالایی هم به سرما و هم در مقابل هوا دارند، علاوه بر این، ماندگاری فوق العاده بالا و تخلخل پایینی دارند.

سنگ گرانیت

 

مشاهده پیشنهادات فروش لایم استون

2- سنگ لایم استون

لایم استون ها از دیگر انواع سنگ های ساختمانی و از سنگ های رسوبی ای هستند که از کلسیم کربنات ساخته می شوند. اگر بخواهیم از نظر وزنی مقایسه ای ساده با بقیه سنگ ها انجام دهیم، باید گفت که سنگ لایم استون، وزن کمتری نسبت به سنگ های دیگر مانند مرمر دارد. لایم استون می تواند آب را تا حد زیادی جذب کند و به همین خاطر بیشتر در دیوارهای داخلی ساختمان از آن استفاده می شود. با این حال در صورتی که لایم استون با نانو مقاوم شود، می توان از آن در نمای ساختمان هم استفاده کرد.
رنگ: سنگ لایم استون رنگ های متنوعی دارد از رنگ سفید گچی گرفته تا رنگ های خاکستری و تیره هم وجود دارد.
ویژگی های ساختمانی: بیشتر سعی می شود تا از لایم استون در مکان هایی که امکان ترکیب هوا با گازهای صنعتی و در مناطق ساحلی که امکان وزش بادهای نمکی وجود دارد، استفاده نشود. از لایم استون ها در ساخت سیمان بسیار استفاده می شود.

سنگ لایم استون

 

مشاهده پیشنهادات فروش سنگ مرمر و مرمریت

3- سنگ مرمر و مرمریت

یکی از انواع سنگ های طبیعی سنگ مرمر و مرمریت است که در زیر زمین شکل می گیرد و به همین دلیل است که در دسته ی سنگ های دگرگون قرار می گیرند. این به ان معناست که با گذشت زمان، لایه هایی از کلیسیم کربنات و لایم استون تحت فشار و گرما قرار می گیرند و محصول آن هم می شود سنگ های زیبایی به نام مرمر که از آن در جاهای زیادی استفاده می شود و کاربردهای فراوانی دارد.
رنگ: یکی از جالب ترین ویژگی سنگ های مرمر این است که در انواع رنگ ها می توان آن ها را پیدا کرد از سفید خالص تا مشکی. در واقع این تنوع رنگ کامل وابسته به میزان ناخالصی ای است که در آن وجود دارد.
ویژگی های ساختمانی: سنگ مرمر و مرمریت مزایای بیشماری دارد و ویژگی های خوب آن باعث شده تا رنج کاربرد آن به عنوان یکی از انواع سنگ های ساختمانی بسیار وسیع باشد. سنگ مرمر استحکام بسیار بالایی دارد و از آن جایی که به عنوان یکی از انواع سنگ های لاکچری شناخته می شود، برای دیزاین محیط ها و ساختمان ها بسیار مناسب است. از این نوع سنگ همچنین برای ساختن انواع مجسمه ها هم استفاده می شود. دوام و مقاومت بالای آن باعث شده تا از این نوع سنگ حتی در معابر بسیار پر تردد مانند پله ها، کف زمین، آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی هم استفاده شود.

سنگ مرمر و مرمریت

 

مشاهده پیشنهادات فروش سنگ تراورتن

4- سنگ تراورتن

یکی دیگر از انواع سنگ های ساختمانی سنگ تراورتن است که در واقع نوعی از سنگ های آهکی است که از نظر جنس و ساختار باید گفت نرم تر از سنگ گرانیت است.
رنگ: سنگ تراورتن دارای رنگ های متنوعی از سفید تا قرمز، کرم، طلایی و قهوه ای دارد، این سنگ رگه هایی در روی خود دارد که باعث زیباتر به نظر رسیدن آن می شود.
ویژگی های ساختمانی: از تراورتن در نمای ساختمان ها بسیار استفاده می شود. تراورتن می تواند به خوبی به مواد و مصالح و ملات ساختمانی بچسبد و یکنواخت شود. به همین دلیل برای استفاده در ارتفاعات بسیار مناسب است و از جدا شدن سنگ و سقوط آن جلوگیری می کند.

سنگ تراورتن

 

 

 

پیشنهادات فروش سنگ ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز