درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

همه چیز درباره آجرنما

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۹
همه چیز درباره آجرنما

مشاهده پیشنهادات فروش انواع آجر و سفال

آجرنما چیست؟


اگر مصالح ساختمانی مستجکم بسیار خوب و باکیفیت هستند، چرا اکثر خانه های آجری که در 30 سال گذشته ساخته شده اند، ساختمان هایی با آجرنما هستند؟
هنگامی که ما درباره آجرنما صحبت می کنیم، منظورمان تکه های کوچک، نازک و باریکی نیست که که شما به دیوار آشپزخانه خود می چسبانید. منظور ما یک آجر قابل اطمینان و باکیفیت است. 
با این حال، دیوار تنها یک جداره ضخیم است. پشت اجرنما یک دیوار با قاب بندی چوبی قرار گرفته است که در واقع خانه را نگه می دارد. در حقیقت، آجرنما نوعی دیوارپوش است!


روکش گذاری با استفاده از آجرنما


هنگامی که تعدادی ضوابط ساخت و ساز ساختمانی در زمینه عایق بندی و روکش گذاری دیوارهای بیرونی ایجاد شد، استفاده از آجرنمای ساختمان رواج یافت. 
هوا، یکی از بهترین عایق هاست. اکثر عایق ها و روکش های خوب چیزی جز هوای به دام افتاده نیستند؛ به همین دلیل است که بیشتر عایق ها، سبک و نرم هستند. آجر سبک و نرم نیست، بنابراین عایق خیلی خوبی نیست.
 پس از آن، یک خانه آجرنما به راستی یک خانه با قاب بندی چوبی است که در آن حفره بین ستون ها در دیوار می تواند عایق بندی شود.
دیوارهای ساخته شده به کمک روکش هایی پوشش داده می شوند و اغلب قبل از نصب آجرنما عایق بندی می شوند. در زمانی که آجر نصب می شود، رابط های فلزی به قاب چوبی دیوار متصل می شوند. این موضوع اهمیت دارد که این رابط ها را نه فقط به روکش ها، بلکه به ستون ها نیز متصل کنید. 
سپس، هنگام ساخت دیوار با نمای آجری، رابط های فلزی خم می شوند، به طوری که  به شکلی افقی درمی آیند تا بتوانند در درزهای دیوار فرو روند. آجرنما بر روی لبه بیرونی دیوار پایه ساخته می شود، به طوری که یک فضای هوای یک اینچی بین آجرنما و روکش باقی می ماند.


آجر، تا چه میزان ضدآب است؟


پاسخ کوتاه به سوال بالا این است که آجر خیلی ضدآب نیست. با یک بار باد و باران، رطوبت از دیوار آجری عبور خواهد کرد. فضای هوای یک اینچی پشت آجر اجازه می دهد که این آب از سطح پشت آجر به داخل نفوذ کند. 
در انتهای حفره دیوار، یک درزگیر پلاستیکی یا فلزی، آب را جمع آوری می کند و اجازه می دهد تا از طریق حفره های گریز خارج شود. شما می توانید حفره های گریز را در فاصله ای در حدود 32 اینچ (هر چهار آجر) در بالای دیوارهای پایه و در بالای درب ها و پنجره ها ببینید.
حفره های گریز، نه تنها به آب اجازه خروج از دیوار را می دهند، بلکه باعث می شوند که باد به پشت آجر برسد و فضای هوای یک اینچی بین پشت آجر و روکش را تحت فشار قرار داده و فشرده تر کند. یک مجاورت یک اینچ بین پشت آجر و پوشش را ایجاد کند. باور کنید یا نه، این فشار هوای اضافی باعث می شود آب بارانی که به دیوار نفوذ می کند، کاهش یابد. 
 

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز