درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

قالب یوبوت چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۹
قالب یوبوت چیست؟

 مشاهده پیشنهادات فروش و قیمت انواع قالب یوبوت


یوبوت در واقع سازه ای قابل بازیافت است که به عنوان سقف سازه استفاده می شود. جنس یوبوت از جنس پلی پروپیلن است و مزایای زیادی دارد. یکی از اولین مزیت هایی که در استفاده از قالب یوبوت می توان به آن اشاره کرد این است که با این قالب ها می توان ستون های قارچی شکل با حجم بسیار کمتر ایجاد کرد. در واقع این قالب ها با بتن مخلوط شده و در آن فرو می روند و باعث می شوند تا مجموعه ای یکدست به وجود بیاید و در نتیجه به مقدار چشمگیری در مصرف بتن و فولاد صرفه جویی می شود.
اولین بار مهندسان کشور ایتالیا، سقف یوبوت یا همان دال مجوف را ابداع و به دنیا معرفی کردند، آن ها دنبال راهی بودند تا بتوانند سقفی مقاوم تر نسبت به زلزله داشته باشند و به دنبال آن به دنبال بهینه کردن مصرف بتن و مواد مصالح هم بودند و به خاطر موفقیتی که در این زمینه به دست آوردند، آن را به دنیا عرضه کردند.


استفاده از قالب یوبوت چه مزایایی دارد؟


مزیت های استفاده از یوبوت تنها به آنچه که در بالا گفته شد، ختم نمی شود و مزایای دیگری هم دارد از جمله اینکه:
- استفاده از آن باعث کم شدن وزن ساختمان روی ستون ها می شود.
- باعث به وجود آمدن امکان ایجاد ستون های قارچی شکل با وزن کمتر می شود.
- مزیت دیگر استفاده از قالب یوبوت این است که سازه می تواند وزن بیشتری را تحمل کند بدون این که نیاز به ایجاد و ساخت تعداد زیادی ستون باشد.
- یکی دیگر از مهم ترین مزایایی که برای یوبوت می توان در نظر گرفت این است که باعث صرفه جویی تا نزدیک 40 درصد در بتن می شود و در نتیجه باعث کاهش هزینه ها می شود.
- یکی دیگر از مزایی که برای یوبوت باید گفت این است که برای اجرای آن، نیازی به تخصص زیادی نیست و اجرای آن به راحتی از طریق آموزش بدست می آید.

یکی از مواردی که در مورد قالب یوبوت باید گفت این است که شاید در ابتدا استفاده از یوبوت گران به نظر برسد ولی در صورتی که در پروژه های بزرگ از آن استفاده شود، در انتها هم استفاده ی کمتری از بتن و هم میلگرد می شود و در نتیجه قیمت نهایی پروژه کمتر می شود.
یکی دیگر از مواردی که در ارتباط با قالب یوبوت می توان در نظر گرفت این است که از آن جایی که از یوبوت استفاده می شود و میلگرد کمتری استفاده می شود، در نتیجه تعداد ستون هایی که قرار است در سازه استفاده شود، کمتر می شود و در نهایت دهانه ها و فضاهای بزرگتری ایجاد می شود و معمار سازه هم می تواند خلاقیت بیشتری به خرج دهد و به اصطلاح، دست بازتری در چیدمان فضا خواهد داشت.
نباید از این حقیقت غافل شد که دلیل مهمی که باعث می شود تا بسیاری به استفاده از قالب یوبوت روی بیاورند، حذف حفره های خالی ای است که در دهانه ی دال هاست.

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز