درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نحوه نصب آجرنما روی دیوار

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۵۵۰
آجرنما | راهنمای کامل نصب آجرنما روی دیوار

مشاهده پیشنهادات فروش آجر و سفال با قیمت

1- آماده سازی دیوار برای نصب آجرنما

 

نصب آجرنما


اطمینان حاصل کنید که دیوار صاف و تمیز است. گرد و غبار و آشغال باعث می شود که چسب به درستی عمل نکند. سپس، از یک تکه چوب صاف و یکدست استفاده کنید و یک تخته در پایین دیوار و از یک طرف به طرف دیگر آن نصب کنید. تخته موردنظر ابزاری کمکی است که به شما کمک می کند که آجرها را مرتب، صاف و تراز شده بچینید. هنگامی که کار نصب آجرنما به پایان برسد، تخته برداشته خواهد شد.


2- بریدن آجرها

آجرنما


کار را با بریدن چندین آجر نازک به دو نیمه و با استفاده از اره کاشی بر یا یک اره الماس دندانه دار شروع کنید. انجام این کار قبل از نصب آجرنما، در طول فرایند نصب در زمان شما صرفه جویی می کند، بنابراین شما مجبور نیستید تا در هنگام کار  به طور مداوم بایستید و آجرها را برش دهید. 


3- نصب آجرهای گوشه 

نصب آجرنما

نصب آجرنما


نصب آجرنما را از گوشه پایینی دیوار شروع کنید. از یک ماله دندانه دار استفاده کنید تا بتونه را روی بخش کوچکی از دیوار پخش کنید (تصویر 1). بعد، کل آجر را به لبه بیرونی در پایین ترین گوشه دیوار فشار دهید. آجرهای نازک برش داده شده را تا بالا بچینید؛ آن هم به همان شیوه کاربردی قبلی یعنی: اول آجر کامل، بعد آجر نصفه، آجر کامل، آجر نصفه و به همین ترتیب (تصویر 2). 


4- ردیف های آجر را به صورت کامل نصب کنید

 

راهنمای نصب آجرنما


این شیوه نصب آجرنما را از پایین به بالا و تا نیمه دیوار ادامه دهید. سپس دوباره به پایین دیوار برگردید و برای تکمیل ردیف اول، آجرهای کامل را نصب کنید. به همین روش و ردیف به ردیف کارتان تا بالای دیوار ادامه دهید. 


5- مطمئن شوید ردیف های آجر هم تراز هستند

 

چک کنید که ردیف های آجر با استفاده از یک تراز 4 فوتی مستقیم و راست چیده شوند. قبل از اینکه ماده چسباننده شروع به خشک شدن کند، برای تنظیم آجرها حدود 20 دقیقه زمان دارید.

 

6- یک فضا برای گروت نگه داری

 

آموزش نصب آجرنما

نصب آجرنما


با استفاده از گروت (دوغاب) در بین آجرهای ردیف بالا و پایین، درزها و فاصله هایی از گروت و به پهنای 8/3 اینچی تا 2/1 اینچی ایجاد کنید(تصویر 1). سنجیدن و چک کردن کار با چشم به شما کمک می کند تا یک ظاهر منظم تر و صحیح تر به آجرنما بدهید. متناوبا، شما می توانید تعدادی قطعه چوبی را روی میز اره به نوارهای 8/3 اینچی برش دهید تا بتوانید با استفاده از آنها فواصل گروتی ایجاد کنید (تصویر 2).


7- بقیه آجرها را نصب کنید 


پس از اینکه شما نصف کار نصب آجرنما را انجام دادید، همانند مرحله 2 آجرهای گوشه را بچینید. شما می توانید باقی مانده دیوار را تا سقف تمام کنید. کار چیدن آجرهای کامل را ادامه دهید تا ردیف های باقی مانده را تمام کنید. هر چند وقت یکبار عقب بایستید و از دیوار فاصله بگیرید تا کارتان را برانداز کنید. شما حتی می توانید ردیف های اجر در حال اجرا را هم چک کنید.  


8- گروت را اعمال کنید 

نصب اجرنما

حداقل 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا آجرنما خشک شود. سپس دوغاب بین فواصل با استفاده از مخلوط سیمان پورتلند از طریق یک کیسه دوغاب فشرده می‌شود و در یک زمان به فواصل واقع در نواحی کوچک اعمال می‌شود. 

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

برچسب ها:
آجر

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز