درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

روش از بین بردن لکه سنگ های گرانیتی که هیچ کس نمی داند!

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سنگ ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۰
روش از بین بردن لکه سنگ های گرانیتی که هیچ کس نمی داند!

 پیشنهادات فروش سنگ گرانیت

بیشتر افراد سنگ گرانیت را بیشتر برای زیبایی طبیعی آن خریداری می کنند تا کارایی آن (در حقیقت، گرانیت هم می تواند در معرض وسایل داغ، آسیب پذیر باشد). باید یادتان باشد که زمانی که قصد خرید سنگ گرانیت برای استفاده در آشپزخانه به عنوان کانتر را دارید، تمیزکردن درست این سنگ ها یکی از آن چیزهایی است که باید با آن کنار بیایید و یاد بگیرید. شاید وقتی در این مورد صحبت می کنیم از نظرتان کمی عجیب باشد ولی فراموش نکنید که گرانیت هم یک متریال طبیعی است و مثل هر ماده ی طبیعی دیگری، مراقبت های خاص خود را نیاز دارد.

سنگ های گرانیت

انواع سنگ گرانیت برای استفاده به عنوان کانتر آشپزخانه

یکی از انواع سنگ های گرانیتی که به عنوان کانتر زیاد استفاده می شود و در مغازه ها هم زیاد نمونه های آن ها را می بینیم، سنگ گرانیت سیاه است که قیمت مناسبی دارد و از نظر اقتصادی به صرفه است. همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد، سنگ گرانیت قدرت جذب بالایی دارد و به همین خاطر لکه پذیر است، این نوع سنگ ها متخلخل هستند و در داخل خود دانه هایی هم دارند.

چطور لکه های سنگ گرانیت را پاک کنیم؟

یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های پتک کردن انواع لکه ها، استفاده از ترکیبی از هیدروژن پروکسید و دیاتومیت و گذاشتن آن روی لکه ها است. بعد از آن، باید روی آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و چند روز آن را به همان حال باقی بگذارید. بعد از گذشت چند روز باید به آن سر بزنید و پوشش پلاستیکی را بردارید تا مواد خشک شوند. تقریبا می توان گفت در همه ی موارد، این کار کاملا کاربردی و اثر بخش است و لکه ها را پاک می کند. در صورت لزوم می توانید این کار را تکرار کنید.
گاهی بعضی ها از سفید کننده ها هم در این مخلوط استفاده می کنند چون بر این باورند که اثر بخشی آن را بیشتر می کند.
ممکن هم هست تا حالا متوجه لکه های آبی روی سطح کانتر آشپزخانه تان شده باشید، این لکه های آبی در نتیجه ی واکنش های شیمیایی به چسب هایی که در کانترهای آشپزخانه استفاده می شوند، به وجود می آیند. البته که این موضوع در سنگ های با رنگ روشن بیشتر دیده می شود.

چطور سنگ گرانیت را برق بیندازیم؟

ماهیت سنگ گرانیت بسیار شفاف و براق است و به همین خاطر است که بصورت سنگ تزیینی در خانه استفاده می شود. این براق بودن ممکن است با گذشت زمان توانید سنگ گرانیت را مثل روز اول برق بیندازید!

سنگ گرانیت


برای این کار نیاز به 1.4 فنجان الکل برای شستشو، آب و 2 تا 3 قطره پاک کننده ظروف دارید. این مواد را با هم خوب مخلوط کنید و در یک بطری اسپری بزنید و تکان دهید تا حسابی هم بخورند. بعد این مخلوط را روی سنگ اسپری کرده و بعد با پارچه های میکروفایبر آن را تمیز کنید. به همین راحتی می توانید آن را دوباره به همان حالت قبل برگردانید.

 

پیشنهادات فروش سنگ ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز