درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کاربرد سنگ مرمر در چند ساختمان معروف دنیا

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سنگ ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۹
کاربرد سنگ مرمر در چند ساختمان معروف دنیا

این نوع سنگ به خاطر خواص شیمیایی که دارد در داروسازی و کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل خواص نوری آن در لوازم آرایشی، رنگ و کاغذ استفاده می شود. یکی دیگر از دلایل استفاده گسترده از سنگ مرمر این است که محصولی فراوان و کم هزینه برای تبدیل شدن به سنگدانه ها در پروژه های ساختمانی می باشد. 


سنگ مرمر ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که همین ویژگی ها آن را به سنگی با ارزش در بسیاری صنایع بدل کرده است. عکس ها و موارد زیر فقط چند مورد از کاربردهای متنوع سنگ مرمر را نشان می دهد.


عکس زیر ساختمان دیوان عالی آمریکا را نشان می دهد که بین سال های 1932 تا 1935 ساخته شده است. در ساخت آن چندین نوع سنگ مرمر به کار رفته است. در نمای بیرونی ساختمان به طور گسترده ای از سنگ مرمر ورمانت (ایالت آمریکا) استفاده شده است. حیاط های داخلی با استفاده از سنگ مرمر سفید روشن ایالت جورجیا ساخته شده است و راهروهای داخلی و سالن های ورودی از سنگ مرمر سفید خامه ای ایالت آلاباما ساخته شده اند. 

کاربرد سنگ مرمر


سنگ مرمر یکی از مصالح ساختمانی است که در معماری و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این عکس پله ها و حاشیه های پله ساخته شده از سنگ مرمر و کاشی های کف ساخته شده از سنگ مرمر در رنگ های مختلف را نشان می دهد. 

کاربرد سنگ مرمر در ساختمان های معروف دنیا


بنای یادبود آبراهام لینکلن واقع در شهر واشنگتن دی سی آمریکا بین سال های 1914 تا 1922 ساخته شد. در این ساختمان سنگ های مختلف بسیاری به کار رفته است. دیوارهای تراس و پله های پایینی به کمک گرانیت تولید شده در ایالت ماساچوست ساخته شده اند. 
پله های بالایی، ستون ها و نمای بیرونی ساختمان از سنگ مرمر ایالت کلرادو ساخته شده اند. دیوارهای داخلی از جنس سنگ لایم استون ایالت ایندیانا آمریکا هستند. (که بسیاری از معماران آن را " سنگ مرمر ایندیانا " می نامند). کف ساختمان توسط سنگ مرمر صورتی ایالت تنسی ساخته شده است و مجسمه لینکلن از سنگ مرمر سفید بسیار روشن جورجیا ساخته شده است. 
هرنوع سنگ به کار رفته در این بنای یادبود، به دلیل دارا بودن خواصی ویژه، انتخاب شده است. از طرفی در ساخت بنای یادبود لینکلن تلاش شده است تا از سنگ های بسیاری از نقاط مختلف ایالات متحده آمریکا استفاده شود. 

کاربرد سنگ مرمر


علاوه بر موارد بالا، سنگ مرمر و سنگ مرمریت بسیار سفید گاهی اوقات برای تولید یک محصول شناخته شده با نام "پودر گچ"، مورد استفاده قرار می گیرد. پودر گچ، یک پودر سفید است که به عنوان رنگدانه، روشن کننده و پرکننده در رنگ، کاغذ و سایر محصولات به کار می رود. 

کاربرد سنگ مرمریت


 

پیشنهادات فروش سنگ ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز