درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

آنچه که باید قبل از خرید کاشی و سرامیک بدانید

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سنگ ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۴
آنچه که باید قبل از خرید کاشی و سرامیک بدانید

 پیشنهادات فروش کاشی و سرامیک

نگرانی هایی که در مورد نصب کاشی و سرامیک هست

بستر: کف زیرین که سرامیک بر روی آن نصب شده است، مهمترین عنصر کار است. سطح آن باید کاملا صاف و مسطح و بدون نقص باشد. فرو رفتگی و یا برآمدگی در این سطح می تواند منجر به جابجایی هوا در زیر کاشی شود و وجود هوا هم یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف است و باعث می شود که سرامیک در طول زمان خراب شود.

کاشی و سرامیک


توجه: بعضی از افراد حرفه ای در این زمینه برای خدمات آماده سازی بستر هزینه می کنند. در مورد موادی که بیشتر از آن استفاده می شود و بیشترین مورد استفاده را دارد، باید به بتن اشاره کرد. با این حال، هنگام نصب کاشی و سرامیک بر روی بتن تازه، باید حداقل 28 روز صبر کنید تا رطوبت آن  کاملا خشک شود.

انواع کاشی و سرامیک

برای خرید کاشی و سرامیک انواع مختلفی از آن ها در دسترس است که بنا به سلیقه و مورد استفاده می توانید از آن ها انتخاب کنید.
سرامیک های براق و غیر براق: منظور از براق همان سطح شیشه ای و شفاف سرامیک است که در واقع مانند یک لایه ی محافظ عمل می کند و باعث می شود سرامیک در مقابل آب و لکه ها مقاوم باشد. با این حال بعضی از افراد ترجیح می دهند تا از کاشی و سرامیک غیر براق استفاده کنند چرا که ظاهر طبیعی تری دارند.
سرامیک تراکوتا: تراکوتا نوع دیگری از کاشی و سرامیک است که از رس قرمز ساخته شده است، این متریال در دمایی در معرض آتش قرار گرفته است که باعث می شود سطح آن کاملا طبیعی به نظر برسد.
سرامیک چینی: کاشی هایی که جنس آن ها از خاک رس است در دمای بسیار بالا پخته می شوند و دقت و ماندگاری بسیار بالایی دارند. به همین دلیل است که بریدن و شکل دادن آن ها تا اندازه ای نسبت به بقیه ی سرامیک ها سخت است. از آن جایی که سرامیک های چینی نرخ جذب بسیار پایین زیر 5 درصد را دارند، از آن ها در نماهای بیرونی ساختمان هم استفاده می شود، این نوع کاشی ها همچنین می توانند به راحتی رطوبت و هوای سرد را تحمل کنند.
نکته: پیشنهاد می کنیم که از سرامیک های دیواری استفاده نکنید و آن ها را خریداری نکنید چرا که سرامیک های دیواری به نسبت سرامیک کف، ماندگاری کمتری دارند و نازک تر هستند چون لازم نیست مدام فشارهای زیاد را مثل سرامیک های کف تحمل کنند.

سایز کاشی و سرامیک

اگر چه کاشی و سرامیک ها ابعاد و اندازه های مختلفی دارند ولی مرسوم ترین اندازه ها شامل 12*12، 16*16 و 6*6 است. البته بعضی ها هم ممکن است بخواهند این اندازه ها را به اشکال مثلثی و یا مستطیلی کات کنند. در بعضی از مواقع ممکن است کاشی های 6 ضلعی را هم در بازار پیدا کنید.

پیشنهادات فروش سنگ ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز