درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

از پارکت چوبی بیشتر بدانید

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۶۱
از پارکت چوبی بیشتر بدانید

 پیشنهادات فروش پارکت چوبی

پارکت های چوبی در واقع با استفاده از چسب در کنار هم قرار گرفته و نگه داشته می شوند. به دلیل اینکه نوارهای پارکت از چوب سخت هستند، در نتیجه تخته ها از نظر شکل و عملکرد شبیه به کفپوش های سنتی هستند.

ویژگی پارکت چوبی

پارکت های در سایزهای متفاوتی هستند: 9 در 9، 12 در 12 یا 19 در 19 اینچ و ضخامت آن ها از 16/5 اینچ تا4/3 متغیر است. معمولا لایه ی بالایی این پارکت ها از چوب بلوط است، گاهی هم ممکن است از چوب افرا و یا گردو و یا انواع دیگر شناخته شده چوب باشند. در واقع امروزه بدون اغراق باید گفت که یکی از شیک ترین و در عین حال در دسترس ترین انواع کفپوش، همان پارکت چوبی است و همین باعث شده تا به یکی از محبوب ترین کفپوش های هال و اتاق های غذاخوری تبدیل شود.
یکی از نگرانی هایی که همیشه در مورد پارکت های چوبی وجود دارد، واکنش آن نسبت به آب و محیط های مرطوب است و در این مورد باید گفت که در بسیاری از شرایط، این پارکت ها بهتر از کفپوش های دیگر عمل می کنند. با این حال هر چه باشد، پارکت ها هم از چوب هستند و ممکن است دچار تورم و تاب خوردگی شوند، مخصوصا اگر پارکت ها به شدت در معرض نم و رطوبت باشند مثلا در حمام.

پارکت چوبی

مزایای پارکت چوبی

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به استفاده از پارکت های چوبی تمایل داشته باشند، ظاهر کلاسیکی است که این کفپوش به فضا می دهد. پارکت از سالیان قبل و حتی از نیمه ی قرن مورد استفاده بوده است و بسیار نوستالژیک است.
یکی از مزایای پارکت های چوبی این است که نصب آن ها راحت تر از نصب کفپوش چوب سخت است. مزیت دیگری که برای این پارکت ها می توان در نظر گرفت این است که امروزه طرح ها و الگوهای مختلفی از پارکت چوبی در بازار در دسترس است و نیازی نیست فقط ملزم به استفاده از نوع قدیمی پارکت ها باشید.
یکی دیگر از زمزایایی که درباره ی پارکت های چوبی می توان در نظر گرفت، قیت مناسب پارکت چوبی و مقرون به صرفه بودن آن است. در واقع پارکت چوبی به نسبت کیفیت، زیبایی و دوام و طول عمری که دارد، قیمت بسیار مناسبی دارد. جالب است بدانید معمولا پارکت های چوبی عمری 50 ساله دارد و در صورتی که درست مراقبت شود و کیفیت خوبی داشته باشد، حتی ممکن است تا یک قرن عمر کند.

حقیقت جالب از پارکت چوبی

یک حقیقت جالب! هیچ می دانستید و یا تا حالا دقت کرده بودید که کف کاخ نیاوران از پارکت چوبی؟ است؟ همانطور که احتمالا می دانید در گذشته در همه ی خانه ها از پارکت استفاده نمی شد و استفاده از آن فقط مختص کاخ های مجلل بوده است اما امروزه این المان زیبا در خانه ها هم مورد استفاده است اما نکته این است که همچنان استایل خاص خود را حفظ کرده است. جالب است بدانید که در کف کاخ نیاوران که زمانی به عنوان ییلاق خاندان قاجار مورد استفاده بوده است هم از این نوع کفپوش استفاده شده است.

 

پیشنهادات فروش کفپوش

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز