درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

طریقه ضد آب کردن آجر 

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۸۱۲
طریقه ضد آب کردن آجر 

مشاهده پیشنهادات فروش آجر و سفال با قیمت

دیوارهای آجری آب را جذب می کنند که باعث می شود آجر پرمنفذ و ملات بنایی سست شود. آب بندی و ضدآب کردن آجر در بیرون از خانه، با افزایش طول عمر و زیبایی ساخت، به ویژه در آب و هوای مرطوب، قیمت خانه شما را افزایش می دهد.

همچنین، آب بندی مناسب باعث کاهش میزان گرد و خاک معمول در کف های آجری داخلی و مناطق آجر فرش شده در فضاهای باز می شود. همه سیلرها و درزگیرها ضد آب نیستند. این مواد در مکان های مرطوب مانند مناطق خلیجی بسیار حیاتی هستند. بنابراین مطلب زیر را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که انتخاب شما باعث ضدآب کردن آجر و محافظت از آنها در برابر رطوبت می شود.


1- قبل از آب بندی و درزگیری، آجر را به طور کامل گردگیری و تمیز کنید. گرد و غبار و شن و ماسه ای را که در درزهای ملات و گوشه ها جمع می شود را تمیز کنید.


2- آجر را با آب گرم، آب صابون دار و یک پارچه کهنه بشویید. از یک حوله برای خشک کردن رطوبت آن استفاده کنید. قبل از هر اقدامی، اجازه دهید تا آجر به طور کامل در طول شب خشک شود.


3- یک سیلر (درزگیر) آجر را در یک ظرف رنگ بریزید. بر روی سطوح آجری از یک سیلر بنایی استاندارد استفده کنید. برای آجرهای دودکش، سیلری را که به طور خاص برای این منظور ساخته شده، انتخاب کنید. سیلرهای دودکش اجازه می دهند تا رطوبت داخل دودکش خشک شود و در عین حال آجرهای بیرونی را ضدآب می کنند.


4- با استفاده از یک غلتک رنگ، سیلر را بر روی سطح آجری بمالید. برای مالیدن سیلر بر روی ملات از یک قلم موی زاویه دار استفاده کنید. اجازه دهید تا سیلر به طور کامل خشک شود که تا هشت ساعت طول می کشد. 


5- یک لایه دوم از سیلر را اعمال کنید و قبل از دست زدن به سطح آجری، به مدت 24 ساعت اجازه دهید تا خشک شود.

ضدآب کردن آجر


چیزهایی که شما برای ضد آب کردن آجر بدان نیاز دارید

 

  • جاروبرقی
  • پارچه
  • حوله
  • سیلر آجر
  • ظرف رنگ
  • غلتک رنگ
  • قلم موی زاویه دار

 

نکات


برای داشتن لایه ای ضدآب بر روی آجر، سالی یک بار، یک لایه جدید از سیلر را روی آجر اعمال کنید.
هنگامی که آجر آب بندی شود، به راحتی می توان آن را با استفاده از یک تی نمناک تمیز کرد.


هشدار


سیلرهای با غلظت پایین می توانند رنگ آجر را تیره کنند و به سطح جلا دهند. برای اطمینان از اینکه این تغییر رنگ موردپسندتان است، می توانید ابتدا سیلر را بر روی پاره آجرهای بی استفاده یا در سطحی که دیده نمی شود تست کنید. 
 

برچسب ها:
آجر

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز