درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

راهنمای پارکت لمینت و روش تعمیر آن

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۴۲۰
راهنمای پارکت لمینت و روش تعمیر آن

 

یکی از مواردی که هیمشه برای پارکت لمینت در نظر گرفته می شود و در واقع جز بهترین ویژگی های آن به حساب می آید، راحتی در نصب است. به طوری که بعضی از افراد که سر رشته ی کمی هم دارند، خودشان اقدام به نصب پارکت می کنند. اما باید در نظر گرفت که نصب پارکت لمینت هم در صورتی که با دقت کافی انجام نشود، در محیط های با رطوبت بالا فاجعه آمیز خواهد شد! اما اگر با توجه به دستور العمل ها سازنده نصب شود، در کمترین حالت ممکن توانایی مقابله در برابر آب را خواهد داشت و به نوعی پارکت لمینت ضد آب خواهد شد.

پارکت لمینت

باد کردن پارکت لمینت در مجاورت آب

وقتی که آب با پارکت لمینت تماس پیدا می کند چه اتفاقی می افتد؟ در حالت کلی، نقطه ضعف پارکت لمینت گوشه های آن است. در صورتی که گوشه های آن به خوبی مهر و موم نشده باشند و آب به آن ها برسد، تا 2 ساعت بعد از آن همان حالت قبلی خود را حفظ می کنند، بعد از گذشت 4 ساعت کفپوش شروع به خیس شدن می کند و این همان نقطه ای است که دیگر بازگشتی ندارد... برای مثال تخته هایی که 16/5 اینچ ضخامت دارند، به 16/7 ضخامتشان تغییر پیدا می کند.
در صورت رسیدن آب به پارکت هم خشک شدن کامل آن ممکن است 2 روز کامل طول بکشد و بعد از اینکه خشک شد هم دیگر هیچگاه به ابعاد اولیه اش برنخواهد گشت. پس بسیار مهم است که از رسیدن آب به آن تا حد ممکن جلوگیری کنید.

رسیدن آب به زیر پارکت لمینت

اگر به هر دلیل آب به لایه ی زیرین پارکت لمینت برسد، باید فورا پاک شود. در صورتی که مقدار این آب زیادی هم نباشد و فورا اقدام کنید، می توانید آن را با وکیوم بردارید.
انواع مختلف کفپوش ها و نه فقط پارکت لمینت، زمانیکه در مجاورت زیاد با آب باشند، آسیب می بینند. حتی کفپوش های ضد آبی مانند وینیل هم در صورتی که آب به لایه های پایینی آن ها نفوذ کند، دچار آسیب دیدگی خواهند شد.
اگر چه تخته های آسیب دیده را نمی توان تعمیر کرد اما می توان آن ها را جایگزین کرد. ممکن است از قبل و در زمان نصب پارکت ها تعدادی اضافه آورده و آن ها را در جایی نگهداری کرده باشید. اگر تخته ی آسیب دیده در وسط باشد، باید با یک تیغ آن را ببرید و جایگزین کنید.
در هنگام نصب لمینت باید آن را تا گوشه های دیوار بکشید و بعد از نصب، مقدار اضافی را با یک چاقو بردارید. همیشه بین پارکت با دیوار مقداری فضا به اندازه ی 2 اینچ خالی بگذارید تا به پارکت فضای کافی برای انبساط و انقباض را داده باشید. اما دقت کنید که در فضاهایی که می دانید پارکت لمینت در معرض آب است، باید حتما از silicone caulk برای پر کردن فضا استفاده کنید.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز