درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

همه چیز درباره سقف عرشه فولادی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سازه های فولادی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۳۲۸
همه چیز درباره سقف عرشه فولادی

مشاهده پیشنهادات فروش سقف عرشه فولادی با قیمت

عرشه فولادی چیست؟


عرشه فولادی یک ورق فولادی شیاردار است که توسط تیرهای فولادی یا میله ها، پشتیبانی و تقویت می شود. آنها برای حمایت از بتن یا لایه های عایق سقف استفاده می شوند. عرشه فولادی برای تهیه و تولید یک محصول ساختاری کارآمد و برای استفاده در سیستم های سقف و کف طراحی می شوند.


دلایل استفاده از عرشه فولادی


طراحی و ساخت عرشه فولادی به گونه ای است که ویژگی های فولاد را به حداکثر می رساند، به طوری که یک نسبت بالای استحکام به وزن ایجاد کند تا باعث کاهش استفاده از مواد و مصالح و کاهش هزینه های نصب و راه اندازی شود، اما در عین حال دوام و ماندگاری آنها را نیز حفظ می کند. عرشه فولادی با بیش از 50 سال عملکرد رضایت بخش، از هر جهتی خودش را ثابت کرده است.
با وجود اینکه عرشه فولادی یک جز ساختمانی است، کیفیت خوب، یکنواخت و ثابت آن می تواند جذابیت ظاهری داشته باشد، به ویژه با استفاده صحیح از پوشش های کاربردی. 


مشخصات مهم عرشه فولادی


هنگام خرید عرشه فولادی باید به مشخصات زیر دقت کنیم. در نظر گرفتن این ویژگی ها به شما در انتخاب محصول ساختمانی عرشه فولادی کمک زیادی خواهد کرد.

  • حداکثر بار
  • حداکثر ظرفیت
  • بستر یا کف عرشه 
  • حداکثر ظرفیت لبه های سقف 
  • موازی بودن با تیرچه ها
  • بهینه سازی عرشه

 

کاربرد سقف عرشه فولادی


سقف عرشه فولادی به علت مزایایی از قبیل استحکام، وزن و مقرون به صرفه بودن، معمولا به عنوان جز ساختمانی بسیاری از سقف های مسطح، شیب دار و یا سقف های طاقدار استفاده می شود. این سقف به طور معمول با شبکه تیرچه های فولادی روباز، فولاد سازه ای و یا اسکلت ساختمانی سبک همراه می شود.


کاربرد عرشه فولادی به عنوان یک دیافراگم


ورقه های عرشه فولادی که برای سقف ها و کف ها استفاده می شوند، بارهای سنگین بین تیرچه ها و یا میله ها را تقویت و پشتیبانی می کند. پس از نصب، این ورقه ها همچنین می توانند به عنوان یک پایه یا گیره افقی استفاده شوند که باعث می شود عرشه فولاد به عنوان یک دیافراگم یا جداساز عمل کند.

سقف عرشه فولادی


به طور مشابه، عرشه شیاردار مشابه با شبکه ای از تیرچه های افقی است که فلنج ها اجزای ساختاری محیط اطراف آن هستند که به عرشه متصل می شوند. اندازه این تیرچه های افقی به وسیله فاصله بین سیستم های مقاوم در برابر بارهای جانبی شاقولی متصل به عرشه تعریف می شود.
اجزای ثانویه و کمکی برای شبکه تولید شده توسط عرشه شیاردار، قطعات تقویتی را تشکیل می دهند. مانند تیرچه های معمولی، عرشه (شبکه تیرچه افقی) باید به اجزای محیط اطراف (فلنج تیرچه افقی) متصل شود تا بتوان از انتقال نیروهای برشی اطمینان حاصل کرد.


 

پیشنهادات فروش سازه های فولادی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز