درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

چطور یک آجر خراب را از دیوار جدا کنیم؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۳۸۸
چطور یک آجر خراب را از دیوار جدا کنیم؟

پیشنهادات فروش آجر و سفال

برای این که بتوانید یک آجر و سفال را از دیوار جدا کنید، روش های مختلفی وجود دارد اما کار زمانی سخت تر می شود که بخواهید فقط قسمتی از آجر را از دیوار جدا کنید. اگر می خواهید یک آجر را به صورت کامل از دیوار جدا کنید کار مهم این است که ملات اطراف آن را جدا کنید تا اطراف آجر آزاد شود و بتواند به راحتی بیرون بیاید.
 اما در صورتی که بخواهید بخشی از آجر را جدا کنید باید علاوه بر اینکه ملات اطراف آن را جدا می کنید، آجر را هم در یک خط با دقت ببرید بدون اینکه آجر خرد شده و به قطعات کوچک تر تقسیم شود.
ابزار و مواد مورد نیاز
-چکش
- مته
-عینک محافظ
- قلم سنگ تراشی
پیشنهاد می کنیم برای انجام این کار از یک قلم اصل استفاده کنید. نه قلم چوبی و نه قلم سرد که برای آهن استفاده می شود مناسب اینکار نیستند چرا که استفاده از هر کدام از این ها ریسک شکستن و خرد شدن آجر را بالا می برد در واقع قلمی که دارای تیغه ی دندانه دار باشد برای این کار بهترین انتخاب است.
سوراخ های مته: آیا تا به حال مجسمه های معروف را از نزدیک دیده اید؟ بر روی بدنه ی یغضی از آن ها می توان بقایای سوراخ هایی که در اثر کار شدن مته روی آن ها به وجود آمده است را دید. برای شروع کار طبق قدم های زیر پیش بروید:

برداشتن آجر و سفال


-اول از همه روی آن قسمت از آجر و سفال که می خواهید ببرید، خطی بکشید.
- بعد از آن یک خط به اندازه ی 4/1 اینچ در همان قسمتی که می خواهید آجر را جدا کنید بکشید. در واقع قرار است کار دریلینگ را از روی همین خط دوم شروع کنید و از خط اول به عنوان یک راهنما استفاده کنید.
- بر روی خط دوم سوراخ هایی را شروع کنید باید این کار را با کمی زور اضافه انجام دهید و حتی در هنگام ایجاد سوراخ آن را کمی تکان دهید. البته حواستان باشد که فشار بیش از حد می تواند باعث کند شدن مته شود پس ترفند این است که زمان کافی را برای این کار بگذارید.

عکس آجر و سفال


حالا تعدادی سوراخ دارید. در حالت ایده آل، سوراخ ها در تمام ضخامت آجر رخنه کرده اند در غیر اینصورت باید دوباره مقداری از مته استفاده کنید. حالا نوبت به قلم سنگ تراشی می رسد که باید با استفاده از آن فضاهای بین حفره ها را به آرامی بشکنید.
- نوبت به آزاد کردن آجر می رسد. اگر توانسته اید آجر را بتراشید به این معنی نیست که می توانید آن را به آسانی از دیوار جدا کنید. هنوز هم مقداری ملات وجود دارد که در قسمت پشتی آجر هست. کمی صبور باشید و از قلمتان برای بیرون آوردن آجر استفاده کنید.
- مراحل به پایان رسید. حالا می توانید آجر و سفال را با دستتان بیرون بیاورید، ممکن است کمی نیاز به تکان دادن آجر برای بیرون کشیدن آن باشد. بعد از اینکار، جای خالی آجر و اطراف آن را برای کار گذاشتن آجر دیگر، خوب تمیز کنید.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز