درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پوشش نانو به زبان ساده

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: رنگ و رزین و نانو
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۸۰
پوشش نانو به زبان ساده

 

پوشش نانو به زبان ساده

پوشش نانو را می  توان لایه هایی بسیار نازک و خوب از از مواد شیمیایی پلیمری نامید که با ایجاد پوششی خاص از خوردگی سطوح داخلی و خارجی ساختمان ها جلوگیری می کند. این پوشش ها اغلب با ویژگی آب گریز کردن سطوح باعث این ویژگی عالی می شوند.  به طور معمول مواد نانو به موادی که حداقل یکی از ابعاد آن‌ها کوچک‌تر از ۱۰۰ نانو متر باشد گفته می‌شود. یک نانومتر (nm) یک میلیاردیم متر است. این دقت بی نظیر هست.

انواع پوشش های نانو در موارد متفاوتی از جمله صنعت هوا فضا، سازمان های دفاعی، پزشکی، دریایی و... بسیاری صنایع دیگر کاربرد های گسترده ای دارد. در واقع باید گفت ایجاد تکنولوژی نانو انقلاب بزرگی برای تمامی صنف ها بوده است. 

پوشش نانو چیست

 

کاربرد پوشش نانو

برخی از موارد کاربرد نانو را می توان این گونه نام برد:

  • با توجه به جلوگیری این محصول از خوردگی سطوح، نیاز به نگهداری سطوح کاهش می یابد که این خود دلیلی مهم بر کاهش هزنیه ها در آینده خواهد بود.

  • طول عمر طولانی خود ماده هم نکته جالب توجه این فناوری به روز است.

  • افزایش مقاومت سطح در برابر نوسانات دما و حرارت 

  • ایجاد لایه ای ضد آب برای سطح

  • پایداری و مقاومت سایشی در برابر اشعه ماوراء بنفش ( UV)

استفاده از نانو حتی به طور گسترده برای محافظت از لوله ها و سازه های قرار گرفته در زیر آب و یا داخل خاک مرسوم است. پوشش نانو این روز ها در کشور ما هم بسیار محبوب شده است به طوری که این محصول به عنوان پوشش نانو نمای ساختمان و حتی برای بدنه خودرو ها استفاده می شود.

 

سرامیک بدنه خودرو چیست؟

اگر شما هم عاشق ماشین خود هستید بدون شک اسم نانو کردن بدنه ماشین به گوشتان خورده است. اما شاید هنوز هم اطلاعات جامع تری در این خصوص نیاز دارید. پس ادامه تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید. پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ فناوری جدید در بازار مواد نگهدارنده ازبدنه خودروها هستند. پوشش نانو برای خودرو در ابتدا برای نگهداری از بدنه خودرو های لوکس طراحی شد اما با گذشت زمان و پیشترفت فناوری در این حوزه این کار در بین هر قشری از مردم مرسوم شده است.

این فناوری با ویژگی های خاص خود مانع از خوردگی سطح بیرونی خودرو ها میشود. قیمت نانو کردن  بدنه ماشین و یا قیمت سرامیک خوردو شاید ارزان نباشد، اما به علت کاهش چشم گیر در روند خرابی سطوح و کاهش هزینه ها می تواند مهم تلقی شود. 

سرامیک بدنه خودرو چیست

پوشش نانو برای نمای ساختمان

اگر دوست دارید نمای ساختمان شما همیشه مانند روز اول خود تمیز و بدون فرسایش بماند، پوشش نانو نمای سنگ و آجرنما و یا گزینه های دیگر این مجموعه می تواند بهترین انتخاب شما باشد. امروزه با توجه به آلودگی های هوا در شهرهای بزرگ و ایجاد باران های فرسایشی نمیتوان از خوردگی نمای ساختمان ها فرار کرد اما میتوان با این کار عمر مصالح را افزایش داد تا هزینه ها کاهش پیدا کند.

نظر شما در مورد فناوری جدید این محصولات و کاربرد نانو در این صنعت چیست؟

 

پیشنهادات فروش رنگ و رزین و نانو

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز