درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

مزایا و معایب استفاده از سنگ مرمر در آشپزخانه

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سنگ ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: نسیم فروغی
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۲
مزایا و معایب استفاده از سنگ مرمر در آشپزخانه

پیشنهادات فروش سنگ مرمر و مرمریت

اگر به تاریخ مراجعه کنیم می بینیم که استفاده از کفپوش مرمر همیشه نشانه ای از ثروت و توانمندی بوده است. سنگ مرمر و مرمریت متریالی است که کاخ های پادشاه ها و ملکه ها را آراسته کرده است و در تعدادی از بهترین و چشمگیرترین آثار هنری جهان و آثار معماری هم به چشم می خورد.

سنگ مرمر و مرمریت

مزایای استفاده از سنگ مرمر و مرمریت در آشپزخانه

رنگ: سنگ مرمر را می توان در انواع و اقسام رنگ ها پیدا کرد و علاوه بر این، تخته سنگ هایی چند رنگی هم موجود هستند که طیفی از رنگ ها را در برمی گیرند. از آن جایی که مرمر یک سنگ طبیعی است، هر قطعه از آن با قطعه ی دیگر متفاوت است و همین باعث منحصر بفرد بودن آن می شود.
پلیش: بر خلاف بسیاری از کفپوش های دیگر، مرمر یک نوع سنگ سفت و سخت است که می تواند تا حد بسیار زیادی پولیش شود. همین موضوع باعث می شود تا سازندگان و تولید کننده ها بتوانند سطحی بسیار شفاف و صاف از این سنگ را ارائه کنند. فرآیند پولیش کردن سنگ همچنین باعث می شود تا رنگ های سنگ به نوعی به بیرون بیایند و بیشتر خود را نشان دهند.
انتقال نور: شاید تا حالا دیده باشید که از سنگ مرمر در مجسمه ها استفاده می شود، یکی از دلایل این موضوع این است که مرمر ماهیت نیمه شفاف دارد. وقتی که از آن برای کفپوش استفاده می شود، به روشنایی و نور اجازه می دهد تا در سطح به نوعی رخنه کند و به همین خاطر سطح آن ها بسیار شفاف و درخشان دیده می شود.
طبیعی بودن: مرمر سنگی صد درصد طبیعی است که زمین آن را می سازد و این به آن معناست که ساختار آن کاملا دوستدار محیط زیست و قابل تجریه زیستی است و به هیچ وجه باعث ایجاد آلودگی نمی شود.

معایب استفاده از سنگ مرمر در آشپزخانه

هزینه ی بالا: مسنگ مرمر یکی از گران ترین کفپوش ها در بازار است و همین باعث می شود تا بعضی ها مایل به استفاده از آن نباشند.
سطح سر: بعد از این که سنگ مرمر و مرمریت پولیش داده می شود، ضریب اصطکاک آن تا اندازه ی زیادی پایین می آید و به همین خاطر خطر لغزش و سر خردن روی آن تا اندازه ی زیادی بالا می رود. این موضوع مخصوصا در آشپزخانه ها که معمولا محیط مرطوبی است و آب روی سطح می ریزد، هم بیشتر است.
خراش پذیری: مرمر ترکیبی قلیایی دارد و این به آن معناست که در جاهایی که ماده ی اسیدی با آن تعامل داشته باشد، یک واکنش شیمیایی اتفاق می افتد. در آشپزخانه ها هم معمولا از مواد اسیدی مثل سس ها و آبمیوه ها استفاده می شود و ممکن است که آن ها روی زمین بریزند و به همین خاطر سنگ مرمر و مرمریت همیشه در خطر لکه پذیری دائمی قرار دارد.

پیشنهادات فروش سنگ ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز