درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

راهنمای خرید باربیکیو | باربیکیو گازی بخریم یا ذغالی؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: محوطه سازی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۵۳۴
راهنمای خرید باربیکیو | باربیکیو گازی بخریم یا ذغالی؟

در این مطلب قصد داریم باربیکیو گازی را باربیکیو ذغالی مقایسه کنیم. ویژگی ها و مزایا و معایب هر کدام را بررسی کرده تا شما بتوانید با آگاهی از آنها خرید باربیکیو را به صورت مطمئن انجام دهید. با سژین همراه باشید.

ما با کارشناسان گفتگویی مفصل داشتیم تا بتوانیم از راهنمایی های آنها برای خرید باربیکیو مناسب جهت کمک به شما استفاده کنیم. به این طریق می توانید با خیال راحت خرید کنید و کمتر به زحمت بیافتید.

در فصل تابستان که خورشید به شدت می تابد، هیچ چیز بهتر از پخت و پز در فضای آزاد نیست. اگر قصد دارید به طور منظم از باربیکیو استفاده کنید، سرمایه گذاری و خرید یک باربیکیوی مناسب می تواند تجربه آشپزی و کباب کردن شما را بینظیر کند.


مشخصات یک باربیکیو خوب

راهنمای خرید باربیکیو

قیمت باربیکیو بسته به اندازه، ویژگی ها و کیفیت ساخت آن متفاوت است.
با این حال، توبی شیا از انجمن باربیکیو بریتانیا می گوید که قیمت باربیکیو تنها فاکتور تعیین کننده کیفیت آن نیست. او می گوید: "محصول را در دستتان بگیرید، باربیکیویی که سنگین تر باشد بدان معنی است که از فولاد بهتری ساخته شده است."
باربیکیو ذغالی با روکش چینی بسیار خوب هستند، زیرا آنها مقاومت بیشتری در برابر حرارت و خراش دارند.


باربیکیو گازی بخریم یا باربیکیو ذغالی؟

معیار اصلی انتخاب باربیکیو باید بر این اساس باشد که شما قصد دارید غذای خود را چطور بپزید: روی ذغال یا با استفاده از گاز.
فاکتور دیگری که ممکن است برای شما مهم باشد، قیمت باربیکیو است. توجه داشته باشید که باربیکیوهای گازی غالبا گران تر از باربیکیو ذغالی هستند.

 

باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی


باربیکیو ذغالی به زمان بیشتری برای راه اندازی و آماده شدن نیاز دارد زیرا روشن کردن ذغال ها زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین ذغال ها باید به طور صحیح سرخ شوند تا بتوان غذا را به درستی روی آن کباب کرد. البته شما با خرید یک تنوره می توانید روند پخت و پز را سریع تر کنید و آن را به 15 دقیقه برسانید.

از طرفی، کنترل آتش و حرارت در باربیکیو ذغالی سخت تر از باربیکیو گازی است و باید مراقب بود که آتش و ذغال ها در تمام طول باربیکیو به طور یکسان پخش شوند تا همه مواد غذایی شما همزمان با هم و به خوبی پخته شوند، نه اینکه یک قسمت آن پخته شود در حالی که قسمت دیگر آن بسوزد.
شیا پیشنهاد می کند که از ذغال های خودسوز استفاده نکنید زیرا آنها را به مواد شیمیایی آغشته می کنند تا خود به خود روشن شوند و به گونه ای طراحی شده اند تا سریعا سرخ شوند، در صورتی که سریع هم خاموش می شوند.
طعم و مزه غذایی که با استفاده از باربیکیو ذغالی پخته می شود، متمایز است. سرآشپز معروف Dave Squires می گوید: "شما می توانید تفاوت غذای پخته شده روی آتش ذغالی را عمیقا حس کنید. از آنجایی که غذا روی باربیکیو ذغالی آهسته تر پخته می شود، آبدار است، مخصوصا گوشت.

دوست داری بدونی چه نوع باربیکیویی برای استفاده در آپارتمان ها مناسب تر است!! پس مقاله راهنمای جامع خرید باربیکیو آپارتمانی را از دست نده 

 

باربیکیو گازی

باربیکیو گازی


شیا می گوید که شما با استفاده از باربیکیو گازی نیز می توانید عطر و طعمی شبیه به غذای پخته شده با باربیکیو ذغالی را تجربه کنید. به این طریق که می توانید تکه های چوب را در فویل های سوراخ دار پیچیده و روی شعله های آتش باربیکیو گازی قرار دهید، به این ترتیب می توانید عطر و طعمی شبیه به غذای کباب شده با استفاده باربیکیو ذغالی را حس کنید، اما هنوز هم طعم آنها کمی با هم فرق دارد.
باربیکیوهای گازی به شما اجازه می دهند تا تقریبا بلافاصله پخت و پز را شروع کنید. زیرا آنها با استفاده از گاز شهری و بسیار سریع روشن می شوند. همچنین تنظیم حرارت در مدل گازی راحت بوده و اکثر آنها دارای پیچ تنظیم شعله هستند و به این ترتیب باربیکیو گازی سریع تر از مدل ذغالی غذا را خواهد پخت.
در برخی از باربیکیوها با مشعل های متعدد، شما می توانید غذا را در دماهای مختلف بپزید. این ویژگی برای غذاهایی که نیاز به شدت حرارت های مختلفی دارند مناسب می باشد. برای مثال شما می توانید شعله های یک سمت را زیاد و شعله های سمت دیگر را کم کنید.

یکی دیگر از مزیت های باربیکیو گازی این است که تمیز کردن آنها آسان است و به این خاطر است که باربیکیو ذغالی خاکستر تولید می کنند.

ما در اینجا تمامی جوانب و مزایا و معایب هر باربیکیو را بررسی کردیم. حال شما با در نظر گرفتن این مسائل و بسته به نظر و سلیقه خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز