درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

معرفی انواع چیلر

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های سرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۷۱
معرفی انواع چیلر  | چیلر تراکمی، چیلر آبی و چیلر جذبی

مشاهده پیشنهادات فروش انواع چیلر با قیمت

چیلرهای صنعتی بخشی جدایی ناپذیری از ساختمان های تجاری بزرگ در طی ماه های گرم سال هستند. چیلرها معمولا با یک برج خنک کننده کار می کنند که به کاهش دمای کلی سیستم خنک کننده کمک خواهند کرد. دو دسته اصلی از چیلرها در بازار موجود است: چیلرهای آبی و چیلر هوایی یا چیلر تراکمی هوایی.


انواع چیلر


3 نوع چیلر وجود دارد که با استفاده از هوا، آب و بخار آب فضا را خنک می کنند. هر کدام از این انواع چیلر بر اساس سیستم خنک کننده و طریقه عملکرد آنها دارای تعدادی زیردسته است. تکنولوژی هر یک از این چیلرها متفاوت بوده و بسته به سن ساختمان نوع چیلر شما ممکن است متعلق به یکی از دسته های زیر باشد.

  • چیلر تراکمی 
  • چیلر آبی
  • چیلر تراکمی تبخیری
  • چیلر پیستونی
  • چیلر اسکرو
  • چیلر سانتریفیوژ
  • چیلر سانتریفیوژ بدون اصطکاک
  • چیلرهای گردنده اسکرو
  • چیلر جذبی

 

چیلر تراکمی


چیلرهای تراکمی را می توان به پیکربندی های مختلف تقسیم کرد و یا به عنوان یک واحد مجزا از آن استفاده کرد. چیلرهای تراکمی در اندازه های مختلفی در دسترس هستند، از ظرفیت های کم گرفته تا مدل های 100 تنی که از آنها برای خنک سازی ساختمان های تجاری استفاده می شود. 
تفاوت بین چیلرهای خنک کننده تراکمی و آبی این است که چیلرهای تراکمی از هوای محیط به عنوان منبع تغذیه و یک فن که هوا را در بالای سیم پیچ حرکت می دهد استفاده می کنند. از طرف دیگر، چیلرهای آبی از آب به عنوان منبع تغذیه و یک پمپ استفاده می کنند که آب را از طریق کندانسور به برج خنک کننده هدایت کرده و آن را به درون جو منتشر می کنند.


چیلرهای آبی


چیلرهای آبی دستگاه های مکانیکی یا سیستم های سرمایشی هستند که برای گرفتن رطوبت هوا و خنک کردن مایعات در تاسیسات صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. آنها برای خنک سازی فضا از فرآیندهای کاربردی زیادی استفاده می کنند. 
تفاوت بین چیلرهای آبی و تراکمی این است که در یک چیلر آبی، آب برای خنک شدن به یک برج خنک کننده ارسال می شود.

 

چیلر جذبی


به جای استفاده از یک کمپرسور مکانیکی، چیلرهای جذبی از یک منبع گرمایی که نیروی محرکه چرخه خنک کننده است بهره می برند. این چیلرها معمولا از دو مایع استفاده می کنند، یکی برای خنک کردن و دیگری برای جذب کردن. مایع جاذب معمولا آمونیاک یا لیتیوم برومید بوده و خنک کننده آن معمولا آب است.
در طی چرخه جذب، دو مایع از هم جدا شده و دوباره با هم ترکیب می شوند. با توجه به شرایط فشار پایین، در چیلر آبی می توان به راحتی فاز را تغییر داد. در چیلرها، آب و مایع جاذب نیز به دلیل دارا بودن خواص طبیعی به خوبی عمل می کنند.

پیشنهادات فروش سیستم های سرمایشی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز