درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

معایب بتن آماده و راه حل هایی برای رفع آنها

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: فرآورده های بتنی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۱۵۷
معایب بتن آماده و راه حل هایی برای رفع آنها

بتن آماده، بتنی است که براساس مجموعه ای از اصول مهندسی و در یک ایستگاه تولید بتن تولید می شود. بتن آماده معمولا به دو صورت توزیع می شود. 
اولین راه توزیع بتن آماده، کامیون بشکه ای یا میکسربتن (بتونیر) است. این نوع کامیون،  بتن را در حالت نرم و خمیری به محل ساخت و ساز تحویل می دهد.
دومین راه، استفاده از میکسر بتن حجمی است. این میکسر بتن، مخلوط بتن آماده را در حالت خشک منتقل می کند و سپس بتن را در محل ساخت و ساز مخلوط می کند.
در مرکز تهیه بتن، مقدار دقیقی از سنگ، شن و ماسه، آب و سیمان را با هم ترکیب می کنند، به این ترتیب می توان مخلوطی از بتن های مخصوص را تولید کرده و در محل های ساخت و ساز به کار گرفت. 
اولین کارخانه بتن آماده در دهه 1930 ساخته شد، اما صنایع آن تا دهه 1960 به طور قابل توجهی توسعه نیافت، اما از آن زمان به بعد شروع به رشد کردند.

 

بیشتر بخوانید: بتن آماده چیست؟

 

معایب بتن آماده و راهکارها

 

زمان انتقال بتن آماده به محل ساخت و ساز

معایب بتن آماده


در یک ایستگاه تولید بتن، مواد با هم ترکیب می شوند و زمانی که آب به سیمان پورتلند می رسد، فرایند هیدراتاسیون شروع می شود، بنابراین زمان مورد نیاز برای انتقال بتن از کارخانه به محل ساخت و ساز برای مسافت های طولانی تر، زمانی بحرانی می باشد. 
برخی از مکان های ساختمان سازی خیلی دور هستند، با این حال می توان به مخلوط بتن آماده مواد افزودنی، کند کننده ها و خاکستر بادی اضافه کرد تا فرآیند هیدراتاسیون را آهسته تر کرد که اجازه می دهد زمان حمل و نقل طولانی تر باشد.
علاوه بر این، جاده های فرعی و راه های دسترسی به محل های ساخت و ساز باید قادر به تحمل وزنی بیشتر از وزن کامیون بتن آماده و بارها باشند. (بتن تازه تقریبا 3924 پوند در هر یارد مکعب است.) این مشکل را می توان با استفاده از کامیون هایی به نام "میکسر مینی" که دارای میکسری با ظرفیت 4 مترمکعبی بوده (ظرفیت کمتر) و برای مکان های ساخت و سازی که محدودیت وزنی بیشتری دارند، مناسب می باشد.


ترک خوردگی و انقباض بتن آماده


 زمانی که بتن خیس می شود، منقبض خواهد شد. بتن می تواند در طول یک سطح 10 فوتی (3.05 متر)، 1.16 اینچ (1.59 میلی متر) منقبض شود. این مسئله باعث ایجاد تنش در داخل بتن می شود و باید توسط مهندسین و متخصصانی که با بتن آماده سروکار دارند، مورد توجه قرار گیرد.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز