درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

بتن آماده چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: فرآورده های بتنی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۶۳۸
بتن آماده چیست؟ به همراه معرفی تامین کنندگان این محصول

در این مقاله از وبسایت سژین قصد داریم در مورد تعریف بتن آماده که بتن آماده چیست ، طرز تهیه بتن آماده و کاربرد و مزایای استفاده از آن صحبت کنیم. بتن از مصالح ساختمانی پرمصرف و قدیمی در حوزه ی ساختمان به شمار می رود که البته با گسترش پروژه های بزرگ ساختمانی نوع پیش ساخته آن بیشتر محبوبیت یافته است. علاوه بر اطلاعات این صفحه می توانید با کلیک بر روی لینک زیر مستقیما با تامین کنندگان این محصول تماس بگیرید. 

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

بتن آماده چیست؟

بتن آماده نوعی بتن است که می تواند از قبل در یک کارخانه به صورت پیش ساخته تولید شود و به صورت آماده به محل ارسال شود و یا به صورت بتن آماده خشک در ماشین های مخصوص به پروژه منتقل شود و در آنجا با آب و به صورت تازه تر آماده مصرف شود که البته هزینه ی به صرفه ای نخواهد داشت. این فرآیند باعث می شود تا یک مخلوط دقیق و عالی مخصوص محل ساخت و ساز تولید شود. اولین کارخانه ای که به تولید این محصول اقدام کرد در سال 1930 تاسیس شده بود اما به طور مشخص تولید آن از سال 1980 شروع شد. امروزه می بینیم که استفاده از آن بسیار گسترش پیدا کرده است. 

بتن آماده چیست

 این محصول به دلیل پیش ساخته بودن آن باعث کاهش سردرگمی در محل کار و ساخت و سازها می شود. استفاده از بتن آماده انعطاف پذیری در نوع افزودنی های بتن را کاهش می دهد. از مزیت های این محصول می توان به حالت تازه و بدون ته نشینی آن اشاره کرد. خود بتن به خودی خود، مخلوطی از سیمان، آب و سانگدانه هایی که شامل ماسه یا سنگ خرد شده، می باشد. در قدیم و در تولید های سنتی، هریک از مواد به صورت جداگانه و به صورت مشخص برای ساخت بتن با هم مخلوط می شدند.

بتن آماده با توجه به نیاز افراد درگیر در ساخت و ساز ها به اندازه و حجم مورد نیاز خریداری می شود. بتن آماده با عملیات کنترل شده تولید می شود و به وسیله تجهیزات و روش های پیشرفته به محل مورد نیاز و ساخت و انتقال داده می شود. 

طرز تهیه بتن آماده 

مواد بتن آماده شامل مقادیری مشخصی سیمان ، آب، سنگ آهک و افزودنی های بتن است و مقدار مصرف هر کدام از این مواد بستگی به نیاز مشتری و جایی خواهد داشت که قرار است از بتن آماده استفاد شود. در واقع طرز تهیه بتن آماده را مشتری و نیاز او مشخص خواهد کرد. طرز تهیه بتن آماده غالبا به صورت از بیش درست شده و مخلوط با آب است و همین خیس بودن آن هشداری برای محدودیت زمان استفاده به همراه خواهد داشت که این موضوع تولید کنندگان این محصول را بسیار گسترش داده است. 

مواد بتن آماده

این بتن پیش ساخته بعد از مخلوط شدن به محل ساخت و ساز منتقل می شود. تمامی این محصولات قبل از مخلوط شدن از لحاظ کیفیت آزمایش شده اند و خواص فیزیکی آنها در آزمایشگاهی مجهز به استاندارد های بین المللی مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی ها برای توجه به مقدار آب اضافه شده و اینکه چطور با چه حجمی این آب را برای بهتر مخلوط شدن به دیگر مواد اضافه کنیم. بتن آماده عموما باتوجه به نیاز مشتری آماده بهره برداری میشود.

بتن آماده چیست؟

 

مزایای استفاده از بتن آماده 

  • این محصول مانند دیوار پیش ساخته بتنی به دلیل آماده بودن به محض رسیدن به محل مورد نظر مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد و این از نظر زمانی بسیار به صرفه می باشد. 
  • کنترل دقیق بر روی مخلوط و افزودنی های بتن برای ارائه محصول بهتر انجام می شود.
  • هزینه کار و نظارت ها کمتر می شود.
  • به حداقل رسیدن زباله های ساختمانی را شامل می شود.
  • نسباتا بدون آلودگی است.
  • زمان اجرای پروژه کاهش می یابد.

 

 

عوامل موثر بر قیمت بتن آماده 

 قیمت بتن به کیفیت عیار بتن بستگی دارد هرچه عیار آن پایین قیمت بتن آماده ازرانتر می شود. یکی از مواردی که در قیمت بتن آماده تاثیرگذار می باشد مسافت کارخانه بتن از محل کار شما است. کارخانه های زیادی وجود دارند ولی با بالا رفتن قیمت بتن خیلی از کارخانه ها کیفیت آن را پایین آوردند و فقط تعداد کمی از تولید کنندگان بتن هنوز همان کیفیت اولیه را دارا هستند.

 

 

اما به طور عوامل زیر می توانند در قیمت این محصول تاثیر داشته باشند:

  • قیمت مواد اولیه
  • هزینه کنترل کیفیت محصول در آزمایشگاه ها
  • هزینه تولید
  • هزینه حمل

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز