درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

تاریخچه رادیاتورها

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های گرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۳۰۵
تاریخچه رادیاتورها و آنچه درباره رادیاتورها باید بدانید!

 

نباید فراموش کرد که یک سیستم گرمایش برای هر خانواده ای از مهمترین و ضروری ترین موارد می باشد. از اصلی ترین وظایف یک رادیاتور خانواده تان،را گرم می دارد.


وظایف رادیاتورها


پخش کردن گرما، خشک کردن لباس ها، گرم کردن پای ما. رادیاتورها یک نیاز اساسی تقریبا در هر خانه مدرن، اداری، بیمارستان و فراتر از آن هستند.
امروزه در حال پیشبرد تکنولوژی هستیم که در آن سیستم های گرمایشی ما می توانند یاد بگیرند که چه نوع افرادی هستیم، چقدر گرما می خواهیم و وقتی که ما به خانه می رویم به صورت خودکار روشن شوند.


اما همه اینها از کجا آغاز شد؟


چه کسی مسئول راحتی کنونی ماست و چگونه این ایده را برای یک رادیاتور مطرح کرد؟
قبل از اینکه به عمق نفوذ در گذشته بپردازم و در تاریخ چرخه ی رادیاتور قرار بگیرم، برای ما مهم است که چگونه با گذر زمان، خانه های خود را گرم کرده ایم.
بدیهی است که اجداد ما در غار از تمام آرزوهای موجود که امروز از آنها لذت می بریم بهره مند نبوده اند- آنها بسیار تمایل داشتند که در اطراف آتش جمع شوند.
گرمایش بیش از همه شناخته شده است و ما اکنون "خانه ها" را گرم می کنیم.
موجودات مخوف وحشیانه با سرهای بزرگ انسان اولیه یا انسان نئاندرتال بسیار به عنوان نوآور در هنگام گرم کردن خانه هایشان بودند.

 

راستی میدونستی رادیاتور انواع و اقسام مختلف داره ؟؟!!  پس اگه دنبال خرید رادیاتور هستی و میخوای بدونی کدوم رادیاتور برای منزل و محل کار شما بهتره ؛ مقاله انواع رادیاتورها ها حتما بخوانید!!

 

تاریخچه رادیاتور

 

راستی میدونستی رادیاتورها زود به زود خراب می شوند و احتیاج به نگه داری و مراقبت دارند؟؟!!  پس اگه دنبال مراقبت و نگه داری از رادیاتورهای منزل خودت هستی و میخوای بدونی کدوم  علایم و نشانه ها خرابی رادیاتوراست ؛ مقاله نشانه های یک رادیاتور خراب چیست؟ حتما بخوانید!!

 

بعدها یک سیستم برای گرم کردن حمام عمومی و ساختمان های مختلف استفاده می شود و از هوای گرم و دود از کوره ای که از طریق یک محفظه بسته شده در زیر زمین پخش می شود استفاده می شود.
این طرح نشان می دهد که رومی ها به وضوح اصول اولیه سیستم های انتقال حرارت را درک می کردنند. اما این فقط رومیان نبود که این نوع گرمایش خانگی را ارائه کردند.
این معماری سنتی از مدل های رومی بسیار شبیه به سیستم انتقال مستقیم حرارت از چوب و دود به گرمایش کف زیرزمینی عمیق استوار است.
در اوایل قرن 18، نوبت مهندسان روسی بود تا خانه را گرم کنند و با ماه هایی که از دمای پایین برخوردار بودند مواجه شدند و سرانجام موفق به طراحی یک سیستم گرمای مرکزی آب گردیدند.
بدیهی است که بگوییم مهمترین دوره برای توسعه رادیاتور، دوران ویکتوریا است. این دوره - پایان قرن نوزدهم - زمانیکه رادیاتورها بیش از جعبه هایی بودند که گرما را انتقال می دادند و به عنوان لوازم تزئینی بیشتری دیده می شدند که می توانستند یک اتاق را تغییر دهند.

 

رادیاتورها


البته یک دوره زمان هم بود که مردم رادیاتورهای خود را پوشش می دادند و آنها را پنهان می کردند.
رادیاتورها می توانند فوق العاده شیک و ضروری باشند و رادیاتورهای شیک امروزه در بسیاری از ساختمان ها بسیار محبوب هستند.
برای گرم تر شدن در زمان های  گذشته دیوار ها را عایق می کردند. قیمت عایق حرارتی دیوار متفاوت است که بهترین آنها  پشم سنگ است که امروزه بیشتر از آن استفاده می شود.
 

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز