درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

مزایای استفاده از پشم سنگ

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تاسیسات
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۹۷
مزایای استفاده از پشم سنگ

 

امروزه به جای واژه ی آشنای پشم شیشه به عنوان عایق خارجی می توان نام پشم سنگ (Rock Woll)  را نیز بسیار بیشتر از قبل در بین صنف های ساختمان ساز مشاهده کرد. تولید عایق پشم سنگ این روزها افزایش بیشتری داشته است و تولیدکنندگان انواع عایق از جمله عایق حرارتی وعایق صوتی اصرار بیشتری برای تولید این محصولات از این نوع را دارند. 

پشم سنگ که بیشتر به عنوان عایق حرارتی مشهور است از ذوب کردن نوعی سنگ در دمای بسیار بالا به دست می آید که می تواند عایق مناسبی برای منزل شما باشد. این عایق به دلیل خاصیت خود در جذب رطوبت و نگه داشتن گرما داخل محیط بیشتر برای سقف و یا دیوار های نزدیک به محیط خارجی استفاده می شود. پشم سنگ تخته ای به قسمت های فشرده شده تبدیل می شوند البته میزان این فشرده شدن بستگی به جایی دارد که شما قرار است از این محصول در آنجا بهره ببرید. معمولا قسمت هایی که کنار بخش های بیرونی هستند فشرده تر می شوند. این فشردگی باعث عملکرد بهتر آن می شود.

مزایای استفاده از پشم سنگ 

شاید در گذشته شما فقط نام ایزوگام را به عنوان عایق شنیده بودید اما دیگر ایزوگام به نوعی قدیمی شده است و خریداران حتی رو به سوی پوشش ها نانو و عایق نانو آورده اند. در این میان پشم سنگ نیز نسبت به انواع عایق دیگر مزیت های بیشتر دیگری دارد که می توان آنها را در قالب نکته های زیر دسته بندی کرد:

  • پشم سنگ پتویی و انواع دیگر آن می توانند در دمای 1000 درجه سانتی گراد مقاومت کند و ذوب نشود. این بدان معنی است که عایق پشم سنگ می تواند در برابر آتش بسیار مقاوم باشد و در آتش سوزیی ها کمترین خسارت به اموال وارد شود. 
  • Rock Wool به عنوان عایق حرارتی بسیار عالی عمل می کند. در نتیجه این خاصیت عالی این محصول حرارت کمتر از خانه ها خارج شده و بسیار در مصرف انرژی وسوخت موثر خواهد بود. این موضوع تاثیر به سزایی در صرفه جویی در هزینه ها خواهد داشت.
  • عایق پشم سنگ به عنوان عایق صوتی نیز عملکرد مناسبی از خود ارائه می دهد.
  • اگر نیاز به یک عایق رطوبتی مناسب دارید هرگز این محصول را فراموش نکنید.

نصب عایق پشم سنگ نیاز به دقت خاص و متخصص مخصوص به خود را دارد. همچنین این کار نیاز مواد و مصالح مختلفی دارد که بتوان آن را محکم تر به دیوار الصاق کرد. 

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز