درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم ؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: محصولات دکوراتیو
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۳۲۴
چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم ؟ به همراه نکات طلایی

کاغذ دیواری منزلتان سیاه و کدر شده است؟ البته در گذر زمان انواع دیوارپوش ها با وجود گرد و خاک، سیاه و کدر می شوند یا حتی ممکن است یک بچه بازیگوش برای کشیدن یک نقاشی زیبا از نظر خودش با خودکار روی دیوار را خط خطی کند. از کاغذدیواری آشپزخانه نگذریم که انواع روغن، دود و ... بسیاری از مواد دیگر روی آن را به راحتی کثیف خواهند کرد و اینجاست که سوال " چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟ " مطرح می شود. 

کاغذ دیواری مدرن

خوشبختانه راهی برای از بین بردن این لک ها و آلودگی ها وجود دارد. در این مقاله از وبسایت سژین نکات طلایی در طرز شستن کاغذ دیواری قابل شستشو و غیر قابل شستشو را به شما آموزش خواهیم داد. توجه کنید قبل از هر چیزی باید بدانید دیوارپوش شما از کدام انواع کاغذ دیواری است. برای آشنایی با انواع این محصولات دکوراتیو می توانید به مقاله مرجع ما در این زمینه مراجعه کنید:

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به مقاله کاغذ دیواری و هر آنچه باید بدانید! در سایت ما مراجعه نمایید.

 

روش های اصلی برای تمیز کردن کاغذ دیواری

برای پاسخ به سوال " چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟ " باید 3آلودگی اصلی این محصولات دکوراتیو را بشناسیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را برای رفع آن بگیریم. 

1. تمیز کردن کاغذ دیواری از گرد و خاک

یک علت سیاه شدن کاغذ دیواری همین گردو خاک موجود در هوا است که اگر در مرور زمان به آن توجه نکنید باعث سیاه و زشت شدن کاغذ دیواری مدرن و ساده منزل شما خواهند شد. برای تمیز کردن این گرد و خاک از روی دیوارپوش منزلتان سه راه به شما پیشنهاد می دهیم:

تمیز کردن کاغذ دیواری با جارو برقی

همانطور که گفتیم از مهم ترین علت سیاه شدن کاغذ دیواری، وجود گرد و غبار می باشد که البته استفاده از جارو برقی روشی راحت در جهت پاک کردن این آلودگی است. برای شروع بهتر از یک سری مناسب برای جارو استفاده کنید و علاوه بر این یک نردبان هم نیزدیک خود داشته باشید چرا که برای نقاط بالاتر از دیوار هم بتوانید به راحتی از جارو استفاده نمایید بدون اینکه به کاغذدیواری خود صدمه ای بزنید. 

شستن کاغذ دیواری با جارو برقی

حالا فقط کافی است یک بخش را انتخاب و شروع به تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو و یا حتی قابل شستشو خود نمایید. 

تذکر: حواستان باشد که جارو با دیوارپوش برخورد نکند زیرا ممکن است آسیب جدید به آن وارد نماید.

شستن کاغذ دیواری با بخارشو

در پاسخ به سوال " چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم" شاید استفاده از بخارشو اولین گزینه ای باشد که به ذهن ما می رسد. اما صبر کنید! بسیاری بر این باورند که شستن کاغذ دیواری با بخارشوی می تواند موجود ایجاد صدماتی که انواع کاغذ دیواری شود. در برخی موارد در نصب این محصولات از موادی برای مقاوم کردن این محصول در برابر بخارشوی استفاده می کنند، اما باز هم حواستان باشد که این کار می تواند باعث برآمدگی دیوارپوش شما بشود. 

تمیز کردن کاغذ دیواری با تی

یکی دیگر از کارهایی که برای تمیز کردن کاغذدیواری قابل شستشو می توانیم انجام دهیم، استفاده از یک تی است. روند کار به این صورت می باشد که کافی است یک دستمال مناسب انتخاب کنید که ترجیحا نرم باشد. این دستمال را به سر تی ببندید و آرام سطح کاغذ دیواری پوستری ویا مدرن خود را پاک کنید. تی را از سمت راست به چب بکشید و به این ترتیب تمامی سطوح را پاک کنید. 

شستن کاغذ دیواری با تی

تمیز کردن کاغذ دیواری با دستمال 

یک دستمال مناسب ترجیحا نرم انتخاب کنید سپس کاغذ های دیواری خود را به آرامی پاک کنید. اگر دیوارهایتان خیلی بلند است از نردبان استفاده کنید اما سعی داشته باشید تا تمامی نقاط آلوده را پاک کنید. در حین تمیز کردن کاغذدیواری خود حواستان باشد، دستمال مورد استفاده خیلی کثیف نباشد چرا که استفاده از یک دستمال آلوده به مرور قسمت های پایینی دیوار را بیشتر کثیف خواهد کرد. 

تمیز کردن کاغذ دیواری با دستمال

2. تمیز کردن کاغذ دیواری از انواع لک 

گاهی اوقات در برخورد با انواع لک بر روی دیوار نیاز به پاسخ سوال" چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟" خواهیم داشت. برای پاسخ به این سوال هم چند راهکار کاربردی برای پیشنهاد به شما داریم. 

چگونه لک رنگ را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

در سایت WikiHow عکسی واضح از روند کار برای از بین بردن جای لک رنگ برای تمیز کردن کاغذ دیواری موجود هست که در زیر مشاهده می کنید:

چگونه لک رنگ را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم

همانطور که مشخص است در مرحله اول باید با یک کاردک تیز بخش برآمده رنگ را به آرامی از بین ببرید. سپس جهت از بین بردن لک کاغذ دیواری کافی است یک دستمال نازک و نرم یا یک کاغذ روی لک قرار دهید و با گذاشتن اتو روی آن با گرم شدن مکان مورد نظر لک پاک شود. این روش در مورد کاغذ دیواری غیر قابل شستشو بسیار پر کاربرد هست اما در مواردی که دیوارپوش منزل شما قابل شستشو است سعی کنید از شوینده کاغذ دیواری مناسب برای از بین بردن این لک ها نیز استفاده نمایید. 

 

تمیز کردن کاغذدیواری از جای اثر انگشت

جای اثر انگشت روی دیوارها و یا هر وسیله از خانه می تواند بسیار آزاردهنده باشد. برای از بین بردن این لک ها از روی انواع کاغذ دیواری می توانید به راحتی از یک پاک کن استفاده کنید. اگر جای اثر انگشت مانده بر روی دیوارتان روغنی نباشد این کار بسیار کارآمد خواهد بود اما اگر کاغذ دیواری با روکش وینیل دارید و در واقع قابل شستشو است می توانید از صابون و آب برای از بین آن استفاده نمایید. 

از بین بردن لک اثر انگشت از روی کاغذ دیواری

 

چگونه لک چربی را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

برای از بین بردن لک روغن از روی کاغذ دیواری کافی این فرآیند را انجام دهید: 

  • ابتدا یک کاغذ را روی لکه مورد نظر قرار دهید. 
  • سپس اتو را در دمای ملایم روی کاغذ بکشید.
  • این کار را به آرامی انجام دهید.
  • لک به راحتی پاک خواهد شد. 

از بین بردن لک چربی از روی کاغذ دیواری

اگر شما نیز به دنبال پاسخ سوال " چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟" هستید، این روش می تواند در مقابل لک های چربی بسیار کارآمد باشد. 

 

چگونه لک خودکار را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

این اتفاق احتمالا برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که به صورت عمدی یا غیر عمدی لک جوهر خودکار را روی دیوار و یا کاغذدیواری خود ایجاد کرده ایم. برای پاسخ به اینکه چگونه می توان این لک ها را از بین برد چهار روش به شما پیشنهاد می دهیم. 

چگونه لک خودکار را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم

1. روش پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری با گچ خیاطی

شاید این موضوع عجیب به نظر برسد اما برای پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری کافی است گچ خیاطی که توانایی از بین بردن لک جوهر را دارد روی لک خودکار بکشید و سپس با یک براش و یا یک مسواک کهنه این لک را کاملا از بین ببرید. 

2. پاک کردن لکه جوهر از روی کاغذ دیواری با الکل

برای این کار نیاز به الکل ترجیحا سفید و یک پنبه دارید. کافی است الکل آغشته به پنبه را روی لک فشار دهید و منتظر باشید تا جوهر کاملا به آن منتقل شود. حواستان باشد پنبه را از جای خود تکان ندهید تا جوهر در محل پخش نشود. 

از بین بردن لک کاغذ دیواری

 

3. پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری با اسپری مو!

بله اسپری مو! اگر به هر دلیلی در خانه تان الکل ندارید می توانید از اسپری مو استفاده کنید. اسپری مو را بر روی لک کاغذ دیواری اسپری کنید و با یک دستمال به راحتی آن را پاک نمایید. این کار می تواند بسیار موثر باشد. 

4. پاک کردن لک خودکار از کاغذ دیواری با لیموترش

در پاک کردن لک خودکار هرگز لیموترش را فراموش نکنید. این میوه ترش قاتل لک جوهر است و می توانید تنها با چند قطره از آن لک خودکار را از روی کاغذ های دیواری خود پاک کنید. تنها مراقب باشید در استفاده از آب لیمو، پنبه را آنقدر آغشته نکنید که بیش از اندازه خیس باشد.

اینها تمامی راه هایی است که می توانید برای تمیز کردن کاغذ دیواری از آن استفاده نمایید. اگر سوالی دارید حتما در نظرات آن را با ما در میان بگذارید. 

کاغذ دیواری مدرن

تذکر: برای تمیز کردن کاغذ دیواری همانطور که گفتیم حتما به نوع آن توجه ویژه ای داشته باشید و حتما از فروشنده سوال کنید که آیا دیوارپوش شما قابل شستشو است یا خیر؟!

 

آیا روش دیگری برای تمیز کردن انواع کاغذ دیواری منزل سراغ دارید؟ حتما در بخش نظرات اطلاعات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز