درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

همه چیز درباره تیرچه 

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۰۹
همه چیز درباره تیرچه 

بسته به نوع ساختمان و تشخیص معمار یا مهندس از مناسب ترین تیرچه ها، انواع طراحی های مختلفی برای تیرچه ها وجود دارد. طرح ها شامل ساختار شبکه ای از میله های تیرچه می باشد و اسکلت ساختمان نیز می تواند از چوب یا فولاد ساخته شود. این اجزای ساختمانی می توانند در سقف یا کف ساختمان و یا برای ظاهر داخلی آن به کار روند.


برای ساخت بسیاری از انواع طرح های تیرچه از یک نوع مصالح ساختمانی استفاده می شود. میله های تیرچه به طور معمول پشتیبانی و قوس را در یک نوع ساختمان تراس مانند تضمین می کند. 


کاربرد تیرچه 


تیرچه ها تقریبا می توانند در هر نوع ساختمانی از جمله آپارتمان های مسکونی و ساختمان های تجاری و اداری استفاده شوند. علاوه بر آن، در مجتمع های صنعتی، بیمارستان ها، پل ها و حتی استادیوم ها اغلب از این مصالح ساختمانی استفاده می شود. این تیرچه ها، بار کف یا سقف را بین دیوارها یا فندانسیون ساختمان تقسیم می کنند و طراحی آنها معمولا به نوع ساختمان بستگی دارد.


تیرچه چوبی


اگر با استفاده از یک اسکلت چوبی بتوان بار ساختمان را پشتیبانی کرد، گاهی اوقات می توان از نوع تیرچه چوبی استفاده کرد. از تیرچه چوبی اغلب هنگام ساخت خانه ها و گاهی اوقات برای کارهای دکوراتیو و یا به عنوان اجزای ضروری ساخت و ساز استفاده می شود. 


تیرچه فولادی


تیرچه های فولادی معمولا برای مهندسی ساخت و ساز ساختمان ها و پل های بزرگ مناسب هستند. این نوع تیرچه ها گاهی اوقات در کف و سقف ساختمان ها به کار می روند، آنها می توانند برای حمایت از بارهای سنگین در فضاهای فشرده در مواد کامپوزیتی سبک وزن قرار داده شوند. چنین عناصری گاهی اوقات برای حمایت از نیروهای مختلف و به منظور انعطاف پذیری سازه ساخته می شوند.


نقش تیرچه در ساختمان


بعضی از ساختمان ها با قرار دادن تیرچه در سقف ها بهبود می یابند، در حالی که برخی دیگر دارای یک طراحی تیرچه کف می باشند. تخته های کف، اجزای ساختمانی را پوشش می دهند و هنگامی که چندین تیرچه به هم متصل می شوند، می توانند ثبات و استحکام را به ساختمان اضافه کنند. علاوه بر تحمل بار، تیرچه های بی حفاظ نیز می توانند برای طراحی داخلی استفاده شوند. حتی طراحان داخلی قرن بیست و یکم هم از بعضی از تیرچه ها برای ایجاد یک حس نوستالژی استفاده می کنند.
 

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز