درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نشانه های یک رادیاتور خراب چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم های گرمایشی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۵۱۲
نشانه های یک رادیاتور خراب چیست؟

مفهوم و معنی رادیاتور ؟

رادیاتور وسیله فلزی یا نیمه فلزی است که جنسرادیاتورها  بسته به نوع کاربردشان می‌تواند متفاوت باشد، اغلب رادیاتورها به عنوان ناقل دمای آب عمل می‌کنند.اگه دوس داری اطلاعات بیشتری راجب رادیاتورها داشته باشی مقاله رادیاتور چیست هم در ادامه در سایت سژین است را هم بخوانید.

 

کاربرد رادیاتورها چیست ؟

  • یکی از کاربردهای رادیاتور در خودروها جهت خنک کردن آب برگشتی از موتور است.

  • استفاده از رادیاتورها در منازل جهت انتقال حرارت آب گرم رسیده از بویلر به داخل ساختمان است.

 

 انواع رادیاتور

 

 

جنس رادیاتورها از چیست ؟

جنس رادیاتورها متفاوت است، از جمله می‌توان به رادیاتورهای آلومینیومی ، فولادی ، مسی  و چدنی  اشاره کرد. بطور کلی رادیاتور منازل یک نوع مبدل حرارتی است که گرما را از سیال یعنی آب داغ در سیستم حرارتی گرفته و به محیط از طریق تماس سطحی با هوا و از طریق تابش گرمایی انتقال می‌دهد.

از لحاظ انتقال حرارت مس بهترین انتقال را دارد اما به دلیل گرانی مقرون به صرفه نیست پس از مس بهترین فلز آلومینیوم می‌باشد که بیشترین بازده حرارتی را دارا بوده و دچار زنگ زدگی نمی‌شود. در تولید رادیاتورهای آلومینیومی دو روش تولید وجود دارد روش اکستروژن و روش دایکست .

 انواع رادیاتور

 

 

راستی میدونستی رادیاتور انواع و اقسام مختلف داره ؟؟!!  پس اگه دنبال خرید رادیاتور هستی و میخوای بدونی کدوم رادیاتور برای منزل و محل کار شما بهتره ؛ مقاله انواع رادیاتورها ها حتما بخوانید!!

 

علایم  و نشانه های  یک رادیاتور خراب چیست؟

 

1- خنک کننده چکه خواهد کرد!!


خنک کننده از طریق رادیاتور جریان می یابد، بنابراین اگر رادیاتور نشتی داشته باشد، خنک کننده بر روی کف زمین و در زیر دستگاه چکه خواهد کرد. این ممکن است در حالی که شما در حال رانندگی یا در حالی که وسیله نقلیه خود را پارک شده است.

اگر شما نشتی یا ترک خوردگی در رادیاتور خود مشاهده کردید، برای تشخصیص صحیح، برای اطمینان متخصصان باید یک آزمایش فشار انجام دهند. در طول این آزمایش، رادیاتور تحت فشار قرار گرفته و یک رنگ به سیستم خنک کننده افزوده می شود، و اگر چکه کند، ممکن است لازم باشد که رادیاتور خود را عوض کنید.
 

نشانه های رادیاتور خراب

 

2- دستگاه بیش از حد گرم می شود

 

اگر دستگاه شما دائما بیش از حد گرم می شود، ممکن است رادیاتور خراب شده باشد. یکی از رایج ترین خرابی ها در دستگاهی که بیش از حد گرم می شود، خرابی رادیاتور است، زیرا تنها راه خنک کننده موتور است. 

البته ممکن است رادیاتور به نقطه ای نرسیده باشد که به طور کامل خراب شده باشد، بنابراین باید فورا به مسئله رسیدگی شود. اگر این مشکل حل نشده باقی بماند، گرم شدن بیش از حد موتور همچنان ادامه می یابد و باعث می شود که دستگاه به طور کامل خراب شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، تعمیر دستگاه بسیار گران تر خواهد بود، بنابراین بهتر است که به محض اینکه دستگاه شروع به گرم شدن بیش از حد کرد، باید به مشکل رادیاتور رسیدگی و آن را حل کرد.

رادیاتور


3- وجود کثیفی و  لجن در رادیاتور


خنک کننده دستگاه شما به طور نرمال باید زرد یا سبز یا قرمز باشد. همانطور که رادیاتور به سمت خرابی پیش می رود، آلاینده ها باعث تغییر رنگ مایع شده و آن را به رنگی زنگ زده یا رنگی شبیه روغن در می آورند.

این به لجن و کثیفی تبدیل می شود و مایع قادر نخواهد بود که به طور موثری موتور را خنک کند زیرا به درستی تخلیه نمی شود و در رادیاتور باقی می ماند. این می تواند نشانه یک رادیاتور خراب دستگاه باشد که دارای یک خنک کننده انتقالی داخل رادیاتور است.

مانع بین خنک کننده و انتقال دهنده مایع خراب شده می شود و مایعات با هم مخلوط می شوند. اگر شما یا فرد متخصص در رادیاتور خود لجن و کثیفی لجن مشاهده کردید، باید آن را عوض کنید زیرا ممکن است موجب آسیب جدی به موتور شود.

 

آیا میدانستید رادیاتورها هم برای خودشون تاریخچه دارند؟؟ اگه علاقه به خوندن این جور مقاله ها رو داری پس حتما  مقاله جذاب تاریخچه رادیاتورها از دست نده ؟!!!

 

رادیاتور


4- خنک کنندگی کم


اگر چراغ خنک کنندگی کم شما روشن شود یا مخزن خنک کننده به طور مداوم پر شود، ممکن است رادیاتور نشتی داشته باشد. تنها کاری که می کنید نباید این باشد که خنک کننده را از پر شدن مجدد حفظ کنید، بلکه باید مطمئن شوید که دستگاه به درستی پر شدن را تشخیص دهد.  

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز