درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

عایق صوتی چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تاسیسات
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۲۳۲
عایق صوتی چیست؟


کاهش فشار صوتی با توجه به منبع صدا را عایق صوتی می گویند. 
راه های مختلفی برای کاهش صدا وجود دارد یکی  از آنها ایجاد فاصله بین منبع صدا و گیرنده، پانل های فومی،کفپوش و پرده های عایق صوتی.
در شهر های بزرگ سر و صداها آزار دهنده است و موجب از بین رفتن آرامش می گردد که به سبب همین امر استفاده از عایق های صوتی دیوار ساختمان بسیار ضروری می باشد. عایق های صوتی مناسب برای استفاده از ساختمان ها به گونه ای طراحی شده اند که صداها را به خود جذب می نمایند و همین امر موجب می گردد تا زندگی آرامی داشته باشید. از مزیت های بسیار مطلوبی که عایق های صوتی دیوار ساختمان از آن برخوردار هستند، آن است که این عایق ها را می توان پس از ساخت دیوار نیز نصب نمود و از ویژگی های آن بهره مند شد.


عایق صوتی در نام های مختلف موجود است. 


فوم صداگیر و عایق صوتی
عایق جاذب صدا و عایق صدا
عایق صوت کف و عایق صدای کف
عایق فوم صوتی دیوار

 


عایق هی صوتی به دو دسته تقسیم می شوند:


عایق صوتی  دو طرفه صاف 


عایق صوتی دو طرفه صاف یکی از بهترین عایق های صوتی است که بیشترین ضریب جذب صدا را دارا می باشد. همچنین این عایق صوتی به عنوان عایق حرارتی هم در فصول سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرد. از این عایق صوتی در هنگام ساخت و ساز و شروع پروژه و یا بعد اتمام در لابه لای دیواره،ا سقف و کف استفاده می شود. در صورتی که بعد ار اتمام پروژه از این عایق استفاده شود لازم است که بر روی آن با یک دیوار چوبی یا گچ و یا کناف قرار گیرد.

 

عایق صوتی شانه تخم مرغی


یک نوع عایق صوتی وجود دارد که یک طرف آن به صورت شانه تخم مرغی می باشد. این فوم ها از نظر کیفیت از عایق صوتی دو طرف صاف قوی تر است و جذب فرکانس صدای بیشتری نسبت به عایق صوتی های دیگر دارد.
این عایق ها نسبت به سایر عایق ها دارای خاصیت جذب صدای بیشتری هستند که در نتیجه این امکان را فراهم می آورند تا بتوان با بهره گیری از آن آرامش را برای تمام اعضای خانواده به ارمغان آورد.
 

پیشنهادات فروش تاسیسات

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز