درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

بهترین چوب برای ساخت درب چوبی اتاق کدام است؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: درب
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۷۸۱
بهترین چوب برای ساخت درب چوبی اتاق کدام است؟

این روزها افراد علاقه بسیاری دارند تا از هر فرصتی برای تغییر در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند. این علاقه برای تغییر حتی گاهی به تغییر در نمای ساختمان نیز منجر می شود چرا که خانه ما در مقابل مشکلاتی مانند باران، آفتاب و عوامل دیگر باید بازسازی و مراقبت شود. در این بین درب ورودی ساختمان و حتی درب چوبی اتاق های منزل نیز نیاز به بازسازی خواهند داشت. اگر برای شما نیز زمان بازسازی درب چوبی منزلتان فرا رسیده است و تصمیم به خرید درب چوبی دارید بهتر است با ما تا ادامه این مطلب همراه باشید. در ادامه چوب هایی را معرفی خواهیم کرد که بهترین کارایی را برای شما خواهند داشت. 

ساخت درب چوبی اتاق با چوب درخت بلوط

چوب درخت بلوط پایداری مناسبی دارد و در واقع سظح بالای تانین( Tannin ) در این چوب بسیار به مقاومت آن در برابر حشرات کمک کرده است. گفته شده است که در گذشته حتی وایکینگ ها برای ساخت کشتی های غول پیکر خود از این چوب مقاوم بهره می بردند چرا این چوب ضد آب نیز هست. ساخت درب چوبی ورودی ساختمان از جنس درخت بلوط می تواند به طور طبیعی قرمز و یا سفید باشد. 

بلوط قرمز به دلیل داشتن منافذی نسبتا باز مقداری رطوبت را جذب می کند اما این مشکل در مورد بلوط سفید با منافذی بسته تر نسبتا حل شده است. البته این مزیت مهم گاهی مواقع مشکل ساز خواهد شد چرا که این عامل ضد آب بودن باعث خواهد شد که درب های چوبی سریعتر پوسیده شوند. 

ساخت درب چوبی با چوب درخت بلوط

ساخت درب چوبی اتاق با چوب درخت گیلاس

ترکیب رنگی این چوب جنگلی چیزی بین رنگ قرمزتا قهوه ای مایل به قرمز روشن است. البته این چوب به مرور زمان و در مقابل نور خورشید به رنگی تیره تر تبدیل خواهد شد. چوب گیلاس در درب ورودی آپارتمان شما می تواند جلوه ای زیبا به خود بگیرد. سطح این چوب عموما صاف است و به راحتی می توانید روی آن را به رنگ دلخواهتان رنگ آمیزی کنید. ویژگی های منجصر به فرد این چوب باعث شده است تا به گزینه ای مطمن برای ساخت درب چوبی اتاق و منزل ما تبدیل شود. 

ساخت درب چوبی اتاق با چوب درخت افرا

طول عمر زیاد این چوب مزیت اصلی آن است. اگر به دنبال دربهای چوبی با ویژگی از طبیعت و زیبایی منحصر به فرد هستید بی شک چوب افرا گزینه ای بسیار مناسب است. البته این چوب در برخی آب و هوا ها به صورت شکننده خواهد بود. این چوب نیاز بیشتری به تعمیرات خواهد داشت بنابراین سعی کنید بیشتر از این چوب برای ساخت درب چوبی اتاق و در واقع درب داخلی ساختمان استفاده کنید. 

ساخت درب چوبی اتاق با چوب درخت گردو

گردو همچنان یکی از محبوب ترین انواع چوب به شمار می رود. این چوب حس زیبایی از طبیعت را به فضای دکوراسیون منزل شما منتقل خواهد کرد. البته این چوب را می توان به رنگ دلخواه خود تغییر داد. اگر تصمیم به تغییر و ساخت درب چوبی اتاق برای منزل خود را دارید حتما این گزینه را در نظر بگیرید. 

 

پیشنهادات فروش درب

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز